Україна ризикує втратити 1,5 мільярда доларів через одного чиновника Світового банку.

  • 06.03.2024 21:30
  • 3 хвилини читання
Україна ризикує втратити 1,5 мільярда доларів через одного чиновника Світового банку.

Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Руслан Магомедов закликає президента України Володимира Зеленського скористатися правом вето стосовно законопроєкту №5865 про Комісію цінних паперів та реформу ринку капіталів. Верховна Рада підтримала цей законопроєкт 22 лютого 2024 року.

Потрібно звернути увагу на те, скільки найбагатша людина у світі заробляє за секунду, хвилину та день.

Що Руслан Магомедов не задоволений

Тепер законопроєкт повинен бути підписаний главою держави України. Однак Руслан Магомедов висловив зауваження щодо деяких положень цього документа. До них він включив:

  • Питання щодо заробітної плати працівників комісії – у цьому випадку регулятор прагне мати можливість самостійно затверджувати штатний розпис. Зараз це повноваження належить до уряду, який вносить відповідні видатки до бюджету.
  • Конфлікт інтересів - Магомедов вимагає скасувати заборону, яка забороняє працівникам комісії та їхнім родичам мати частки в контрольованих учасниках ринку, отримувати від них матеріальну винагороду або займати будь-які посади там.

Реакція народних обранців та можливі ризики для України

Народні депутати Ярослав Железняк та Ольга Василевська-Смаглюк висловили свою думку щодо ситуації. Вони вважають, що вимоги щодо прибирання норми про конфлікт інтересів виникли через пряме відношення до Магомедова та його посади.

Суть у тому, що глава Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у своїй декларації за 2022 рік зазначив, що протягом звітного періоду проживав разом з Євгенією Грищенко. Ця жінка є керівником департаменту брокерського обслуговування клієнтів у компанії "Інвестиційний капітал Україна".

Ярослав Железняк підкреслює, що цей закон є однією з умов Світового банку для України в рамках програми DPL. Зокрема, Україна зобов'язалася до 5 березня 2023 року прийняти три закони.

  1. Про цифрові аграрні векселі.
  2. Про управління корпорацією;
  3. Про капіталовкладення на ринку.

Це потрібно для отримання кредиту на суму 1,5 мільярда доларів США. Раніше Денис Шмигаль повідомляв, що ці гроші допоможуть фінансувати субсидії для внутрішньо переміщених осіб та пенсійні виплати.