Україна стала свідком зменшення обсягів депозитів, яке зафіксували у Національному банку України. За словами представників НБУ, головною причиною спаду є...

  • 14.02.2024 14:01
  • 2 хвилини читання
Україна стала свідком зменшення обсягів депозитів, яке зафіксували у Національному банку України. За словами представників НБУ, головною причиною спаду є...

Що відбувається з грошовими вкладами в Україні?

У січні 2024 року в Україні вперше з серпня 2022 року відбувся спад депозитів у національних банках. Обсяги цих депозитів скоротилися на 2,1% або 49,5 мільярда гривень і становлять 2,34 трильйона гривень.

Також є окремі відомості щодо змін депозитів населення та бізнесу. Ось, що найважливіші числа:

  • Протягом першого місяця поточного року депозити населення зменшилися на 2,5% або 27,4 мільярда гривень – до 1,5 трильйона гривень.
  • Тоді, коли депозити бізнесу зменшилися на 21,8 мільярда гривень і становлять 1,25 трильйона гривень.

Пояснення належать до Національного банку України.

Глава департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України Володимир Лепушинський заявив, що зниження вкладів, передусім, пов'язане з сезонним фактором. За його словами, у грудні відбувається значна кількість виплат зарплат та грошового утримання.

Тому в грудні зазвичай збільшується сума виплат. В січні, коли ці гроші витрачаються, відповідно вони переходять на рахунки юридичних осіб, і сума знижується, - повідомив керівник департаменту НБУ.

Лепушинський зазначив, що попередні відомості за лютий свідчать про поступове збільшення депозитів. Фахівець підкреслив, що банківська система України зберігає довіру, що є позитивним сигналом.