Українські банки в ще одній державі закривають рахунки громадян Росії та встановлюють більш жорсткі вимоги, і це стає можливим завдяки діям Сполучених Штатів Америки.

  • 02.02.2024 11:01
  • 2 хвилини читання
Українські банки в ще одній державі закривають рахунки громадян Росії та встановлюють більш жорсткі вимоги, і це стає можливим завдяки діям Сполучених Штатів Америки.

Кредитори в Туреччині прийняли рішення про посилення своєї політики щодо клієнтів з Росії. Деякі банки вже почали закривати рахунки компаній і здійснюють більш ретельну перевірку фізичних осіб, які бажають відкрити картку, згідно з інформацією російських ЗМІ.

Варто звернути увагу на інвестиції з розумом та мінімальним ризиком: чому "нобелівські портфелі" є важливими.

Турецькі банки відчувають страх перед санкціями, які можуть бути запроваджені США.

Стверджують, що політика місцевих банків раптово зазнала змін після указу президента США Джо Байдена від 22 грудня 2023 року. Згідно з цим документом, Міністерство фінансів США отримало повноваження накладати штрафи на спрощеному розгляді банки, які порушують санкції проти Росії.

Обслуговування корпоративних клієнтів з російським корінням наразі призупинено. При цьому не має значення країна, в якій зареєстрована компанія. Про це повідомив консультант, який займається структуруванням міжнародних платежів для російського бізнесу, Іскандер Міргалімов, раніше відповідальний за турецький напрямок в одному з російських державних банків.

Він додав, що підприємствам, що пов'язані з Росією, рекомендують завершити операції з банками та закрити свої рахунки. Консультант наголосив, що це особливо стосується бізнесів, для яких Туреччина є транзитною країною для розрахунків та поставок, а також трейдерів нафтопродуктів.

Також кредитори в Туреччині прийняли рішення посилити умови відкриття рахунків для фізичних осіб. Раніше банки погоджувалися на відкриття карток для всіх, проте новим клієнтам потрібно зберігати високі суми на депозитах.