В англійському тексті не було згадано нападу Ірану на Ізраїль, тому рерайт не можливий. Будь ласка, надайте специфічний текст для перепису.

  • 17.04.2024 15:00
  • 1 хвилина читання
В англійському тексті не було згадано нападу Ірану на Ізраїль, тому рерайт не можливий. Будь ласка, надайте специфічний текст для перепису.

Реакція ринку нафти на напад Ірану на Ізраїль

Олег Гетман відзначив, що кілька днів тому нафта Brent коштувала 92 долари за барель, що було її рекордною ціною. Проте зараз вартість нафти знову знизилася майже до 90 доларів за барель. Тому, якщо не буде подальшого зростання в цьому секторі, ціна, найімовірніше, буде продовжувати знижуватися.

(function(){ "use strict"; window.addEventListener("message", (function(event){ if(event.data["datawrapper-height"] !== undefined){ var iframes = document.querySelectorAll("iframe"); for(var key in event.data["datawrapper-height"]){ for(var i=0; i

Також існували прогнози щодо можливих воєнних дій та ускладнень з постачанням, через що на ринку зафіксували пік на рівні 92 доларів за барель. В даний момент спостерігається зниження цін.

Чи здатний Іран змінити свою політику стосовно нафти і як це вплине на ринок?

У Ірані вже десятиліттями під станціями знаходиться нафта. Іранська нафта постачається в кілька країн за зниженою ціною і, в основному, це відбувається через сірі схеми, такі як контрабанда.

Чи справді плануються нові санкції проти Ірану?

Одночасно важко сказати, чи введе Захід нові санкції проти офіційного Тегерану. Здається, Іран знаходиться під максимальним тиском санкцій, особливо у сфері нафтогазового сектору. Тому країна експортує свою нафту до Китаю, деякою мірою в Індію, а також на декілька інших ринків. І це відбувається напівлегально.

Крім того, Іран продовжує вибухово продавати нафту країнам, що зазвичай уникають світові санкції. Таким чином, ці декілька авторитарних країн спасають як Іран, так і агресора - Росію, продовжуючи закуповувати у них нафтопродукти.

Фактор Китаю та ОПЕК – це важливі чинники у світовій економіці.

Також, ймовірно, не варто розраховувати на зміни в політиці Китаю. Оскільки як і іранська, так і російська нафта є вигідною для економіки Китаю. Це енергетичний ресурс, який можна придбати за менші кошти, ніж можуть дозволити собі інші країни.

За думкою Олега Гетмана, в даний час неможливо передбачити, як вчинить ОПЕК, до складу якої входить Іран. За його словами, потрібно спочатку дочекатись розвитку ситуації на Близькому Сході. Зокрема, можливі такі варіанти:

  • У випадку відсутності ескалації і падіння цін (до рівня 70-75 доларів за барель), ОПЕК залишить обсяг видобутку на поточному рівні.
  • Якщо ціни залишаться на високому рівні, ОПЕК може прийняти рішення щодо збільшення обсягів видобутку нафти.

Тому наразі неможливо передбачити що-небудь, оскільки все залежить від багатьох факторів: подій на Близькому Сході, розвитку економіки Китаю, зокрема того, наскільки швидко вона буде зростати. Тому зараз потрібно трохи зачекати.