В найбільшій економіці світу зафіксовано рекордну кількість банкрутств: в чому роль центрального банку?

  • 09.05.2024 11:30
  • 2 хвилини читання
В найбільшій економіці світу зафіксовано рекордну кількість банкрутств: в чому роль центрального банку?

Протягом останніх кількох місяців кількість банкрутств у корпоративному секторі США значно збільшилася. Причина в тому, що компанії не дуже сподіваються на швидку зміну відсоткових ставок у країні.

Угоду не було варто враховувати: як США перекрили плани Raiffeisen Bank та олігарха, пов'язаного з оточенням Путіна.

Сталося збільшення кількості корпоративних банкрутств в США.

За даними S&P Global, у квітні було зафіксовано банкрутство 66 компаній, що є найвищим показником за рік. Порівняно з січнем, ця цифра зросла на 88%.

За високих процентних ставок багато корпорацій було змушено припинити свою діяльність остаточно, вважають експерти з S&P. Головною причиною погіршення фінансових показників минулого року була жорстка грошова політика Національного банку. Це призвело до необхідності компаніям скоротити вартість кредитів для виживання.

Що важливо знати про грошову політику Федерального резерву

На початку 2024 року очікували, що Федеральна резервна система США почне знижувати процентні ставки у березні. Проте через стабільність американської економіки та дані про інфляцію тепер передбачають зниження ставки навіть у грудні.

Нагадаємо, що з липня 2023 року Національний банк України утримує ставку на рівні 5,25% – 5,50%. З іншого боку аналітики додають, що чим довше ставка буде залишатися на високому рівні, тим більше ризиків, що в економіці "щось зламається".