Валюта в цифрову епоху: кому приписують створення найвпливовішого цифрового активу?

  • 18.02.2024 15:15
  • 3 хвилини читання
Валюта в цифрову епоху: кому приписують створення найвпливовішого цифрового активу?

Таємниця створення

Ця історія, як і будь-яка інша, починається з імені, і це ім'я – Сатоші Накамото. Воно здається як реальним, так і нереальним одночасно, схоже на цифрового генія в епоху Інтернету. Саме ім’я Сатоші Накамото з'явилося 18 серпня 2008 року на bitcoin.org.

Пізніше невідомий автор опублікував статтю під назвою "Біткойн: децентралізована електронна платіжна система". Це сталося у цьому ж році після фінансової кризи.

На багатьох іменах приписувались створення біткоїна, серед них найпопулярнішими були Доріан Накамото, Нік Сабо, Хел Фінні. Деякі варіанти говорять, що це може бути псевдонім, за яким стоїть група людей, але на сьогодні немає доказів, що підтверджують цю версію.

У своїх текстах Сатоші Накамото використовує першу особу. Але хто насправді стоїть за цим ім'ям - питання неоднозначне. Існує декілька версій, але кожна з них має свої логічні аргументи і суперечки.

  • Доріан Накамото - це псевдонім, який використовується для опису автора віртуальної валюти Bitcoin, який називає себе Сатоші Накамото.

Доріан Накамото - американець японського походження. Завдяки схожості прізвища журналісти помилили його з творцем біткойна.

Накамото спростував чутки й зазначив, що ніколи не брав участь у створенні біткоіну. Навіть не знав про його існування до того, як ЗМІ почали гучно обговорювати цю тему.

  • Нік Сабо - це псевдонім українського митця.

Відомий комп'ютерний вчений, який створив Bit Gold задовго до Bitcoin. Він вніс величезний внесок у дослідження в галузі децентралізованих фінансових систем, які пізніше стали важливими для розвитку біткоїна. Його спілкування в крипто-середовищі нагадує стиль Сатоші в переписці, що викликало підозри.

У 1996 році він висловив ідею, що обмін платежами між користувачами Інтернету може відбуватися за допомогою інтелектуальних зусиль, а не лише технологічних рішень. Таким чином, він вперше використав термін "смарт-контракт". Сам Нік Сабо відкидає свою спільність з Сатоші Накамото.

  • Становище Анули ускладнилося, коли він дізнався, що його найкращий друг, Том, зрадив його.

Один з найбільш ймовірних претендентів на роль Сатоші Накамото. Він був одним із перших користувачів біткоїна, здійснив першу транзакцію з біткоїном та був у ролі розробника програмного забезпечення.

Крім цього, Фінні був одним із перших шифрувальників у 1990-х роках. Хел помер у 2014 році через нервову хворобу, яка паралізувала його перед смертю. Фінні завжди заперечував, що він був Сатоші Накамото.

Побіжити Імператор Сатоші Накамото залишається невідомим. Проте його створіння набирає популярності, і невдовзі цифрові валюти можуть змінити фінансовий світ.