Велика Британія сприяє фінансуванню війни проти України з Росією, співпрацюючи з Китаєм та Індією, - повідомляють ЗМІ.

  • 24.04.2024 14:30
  • 2 хвилини читання
Велика Британія сприяє фінансуванню війни проти України з Росією, співпрацюючи з Китаєм та Індією, - повідомляють ЗМІ.

Desmog проаналізував урядові дані та виявив, що Велика Британія купує надзвичайні обсяги переробленої нафти з країн, що активно співпрацюють з Росією.

На велику увагу заслужив Ілон Маск, який викликав гострий ріст акцій Tesla, опублікувавши новий прогноз.

Британія зафіксувала рекордний обсяг імпорту переробленої нафти.

Повідомляють, що у 2023 році Велика Британія імпортувала з Індії, Китаю та Туреччини перероблену нафту на суму 2,2 мільярда фунтів стерлінгів. Для порівняння, у 2021 році ця цифра складала 434,2 мільйона фунтів стерлінгів.

У представників організації Global Witness заявили, що імпорт переробленої російської нафти – це процес "відмивання", яке підриває опір України Росії. Крім цього, Росія посилила атаки на енергетичну інфраструктуру України.

Як російська нафта продовжує постачатися до Великої Британії

Важливо відзначити, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну країни Заходу, які є союзниками офіційного Києва, вирішили припинити імпорт російської нафти та газу. Наприклад, Велика Британія прийняла рішення про заборону імпорту російських нафтопродуктів з 5 грудня 2022 року.

Проте хитрощі в британському законодавстві дозволяють російській нафті і досі проникати до Великої Британії: якщо нафта переробляється в іншій країні, вона вже не рахується як походить з Росії. Таким чином вдається обійти заборону на імпорт російської сировини до Британії.

Як Захід впливає на нафтову галузь Росії:

  • Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем розповів про плани ЄС посилення санкцій проти тіньового флоту Росії, який використовується для експорту нафти обхідом санкцій Заходу. Відповідні обмеження можуть бути включені до 14-го пакету санкцій ЄС проти Росії.
  • У 2024 році США посилили санкції проти танкерів, які порушують цінову стелю, але Росія все ще може частково обійти обмеження, використовуючи свій власний флот.