Хіба можлива "загибель" долара? Як американська валюта утримує лідерство в світі.

  • 06.04.2024 11:31
  • 2 хвилини читання
Хіба можлива "загибель" долара? Як американська валюта утримує лідерство в світі.

Чи досі долар є основною валютою у глобальній економіці?

Часто передбачали, що американська валюта здасть свої позиції, але вона витримала всі випробування. За даними Bloomberg, історія про міць долара - це історія про те, як валюта показує стійкість і відбиває кожен виклик разом із минулими роками.

Також важливо пізнати інвестиції у сучасному світі: основні переваги та недоліки, які варто знати всім.

Згідно з недавньою статтею Стівена Каміна, колишнього керівника відділу міжнародних фінансів ФРС, та Марка Собела, який був заступником помічника міністра фінансів, твердження про те, що долар буде скасовано, є необґрунтованими.

Панування долара закорінене в глобальній економічній системі таким чином, що його складно змінити. Навіть якщо він втратить свою позицію по відношенню до інших валют, долар залишиться в лідерах - пишуть Камін та Собел.

Попередники загибелі долара

Серед подій, які передбачали "крах" долара, були:

  • У кінці 1990-х років майбутній євро планували замінити долар як головну світову валюту, але цього не сталося.
  • Крах неякісних кредитів і зниження їх кількості, а потім очікуване зростання китайського юаня.
  • У 2022 році внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну та активного застосування санкцій проти агресорської країни критики стверджували, що це може спричинити глобальну дедоларизацію.
  • Одним з останніх рішень Японії було припинення використання від'ємних відсоткових ставок після 8 років, що викликало різні зміни на ринках. Сьогодні лише слід залишився від цього рішення.