Хто обійшов Microsoft та Apple і став найбільшою компанією у світі?

  • 18.06.2024 19:45
  • 3 хвилини читання
Хто обійшов Microsoft та Apple і став найбільшою компанією у світі?

Компанія Nvidia перегнала за рівнем капіталізації технологічних гігантів Microsoft Corp. і Apple Inc. Протягом багатьох років саме ці корпорації очолювали цей список, а тепер посідають друге та третє місця відповідно. Капіталізація кожної з компаній, які увійшли у топ-3, перевищує 3 трильйони доларів.

Найцікавіше, які банки в Україні є найбільш прибутковими: які є десяткою лідерів у 2024 році

Nvidia стала найціннішою компанією в світі.

У вівторок, 18 червня, акції компанії Nvidia подорожчали на понад 3,5%. Це призвело до збільшення ринкової капіталізації американської компанії, яка контролює близько 80% ринку високопродуктивних чипів штучного інтелекту, до рівня 3,3 трильйона доларів. Таким чином, Nvidia стала найціннішою компанією у світі за рівнем капіталізації.

На момент створення цього матеріалу, акції Nvidia продаються за 135,60 долара за штуку, згідно з даними Global Ranking. Рік тому компанія була лише на шостому місці в списку найбільш дорогих компаній у світі з ринковою капіталізацією в 1,052 трильйона доларів. З початку року цінні папери цієї високотехнологічної компанії вирісли майже на 178%, а за останні 12 місяців - приблизно на 210%, повідомляє MarketWatch.

Що сталося з Nvidia з початку цього року?

Усього на початку січня акції Nvidia досягли рекордного рівня на фондовій біржі, підвищившись на 6,4%. Цьому сприяла презентація нової серії графічних процесорів GeForce RTX 40 SUPER. Крім того, компанія оголосила про випуск інших технічних рішень та програмного забезпечення, що базується на штучному інтелекті.

5 червня 2024 року акції компанії Nvidia досягли позначки вище 1223 доларів за штуку, що дозволило їй випередити Apple за капіталізацією на ринку та посісти друге місце у цьому рейтингу. Швидке зростання цінних паперів відбувається на фоні підготовки компанії до дроблення власних акцій, яке було оголошено ще в березні 2024 року.