Заява Макрона про вибори спричинила падіння на фондовому ринку Франції та ударила по євро.

  • 10.06.2024 10:45
  • 2 хвилини читання
Заява Макрона про вибори спричинила падіння на фондовому ринку Франції та ударила по євро.

Після оголошення перших результатів виборів до Європарламенту у Франції, президент Макрон призначив дострокові вибори до парламенту. Крайні праві партії зібрали близько 40% голосів, а партія чинного президента зазнала поразки.

Потрібно звернути увагу на зміни цін на нафту протягом тижня.

Французькі банки зазнали втрат на ринку після заяви Макрона.

Після заяви Еммануеля Макрона французькі банки виявили зниження на фондовій біржі. BNP Paribas SA та Societe Generale SA втратили понад 5% на біржі.

Банківський сектор не єдиний, що втратив. Також подешевшали цінні папери французьких компаній з будівельного та матеріального секторів. Головний інвестиційний директор Group Richelieu заявив, що саме банківська індустрія, ймовірно, постраждає найбільше через можливе зростання занепокоєння щодо французьких державних фінансів.

Крім того, індекс Stoxx 600 опустився на 0,6% о 9:43 ранку в Парижі через падіння більшості секторів на ринку. У той же час індекс CAC 40, який включає найбільші французькі компанії за ринковою капіталізацією, знизився на 2,4% на початку торгів. Це найбільше падіння майже за рік.

Несподівана політична рішення викликала занепокоєння по всьому континенту. Зокрема, курс євро знизився до мінімального рівня за місяць.