Запроваджені санкції проти російських металів призвели до надзвичайного подорожчання алюмінію.

  • 15.04.2024 09:30
  • 2 хвилини читання
Запроваджені санкції проти російських металів призвели до надзвичайного подорожчання алюмінію.

Як зросли ціни

Введені 12 квітня санкції впливають на постачання алюмінію, нікелю та міді. Обмеження спрямовані на зменшення можливості Кремля фінансувати військові дії та перешкодити російським виробникам отримати доступ до західних бірж.

Також слід зазначити, що російська нафта торгується на значно вищому рівні цін, ніж у країнах G7, - повідомляє Bloomberg.

У цей час, метал продовжить надходити до країн-союзників, які цього потребують. Невдовзі після оголошення санкцій ціни на метали різко зросли через "турботу, що санкції скоротять потоки російських металів на західні ринки".

  • Алюміній піднявся на 9,4% на початку торгів, що стало найбільшим зростанням з моменту запуску поточної форми контракту у 1987 році, в той час як нікель збільшився на 8,8%.
  • Проте обидва метали зростали близько на 2% на початку торгів в Європі.
  • На біржі у Шанхаї, де деякі види російського металу все ще можуть бути доставлені, ціна на алюміній трохи знизилася, тоді як ціна на нікель зросла на 2,9%.

Чи санкції мають ефект?

Росія виробляє 6% світового видобутку нікелю, 5% алюмінію і 4% міді. Хоча обмеження матимуть відгомін на ринках металів через важливу роль LME, чиї ціни використовуються як орієнтир для багатьох контрактів по всьому світу.

Незважаючи на різкі зміни цін, це свідчить про те, що трейдери готуються до можливих трускавок у ланцюгах постачання. Санкції ймовірно не перешкодять Росії у продажу її металів, повідомляє Bloomberg.