Зеленський звернувся до керівників ЄС після прийняття рішення про надання фінансової допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів.

  • 01.02.2024 13:02
  • 4 хвилини читання
Зеленський звернувся до керівників ЄС після прийняття рішення про надання фінансової допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів.

Спостерігайте також за сумою 50 мільярдів євро, наданою ЄС: коли Україна отримає першу частину допомоги?

Це ясний сигнал

Зеленський наголосив на значущості єдності членів Євросоюзу. Він відмітив, що дуже важливим є те, що виділення траншу отримало одноголосну підтримку всіх 27 країн-членів. За його словами, це ще одне підтвердження сильної єдності та підтримки України.

Президент підкреслив, що ЄС довів свою вагомість та ефективність, і його обіцянки спрямовані на благо всієї Європи.

Президент заявив, що нинішнє рішення ЄС - чіткий сигнал того, що Україна та Європа можуть протистояти.

Сьогодні Європа надсилає сигнал по всьому світу через Атлантику, підкреслюючи, що міжнародний світовий порядок, який базується на правилах, стійко протистоятиме всім викликам, - відзначив Зеленський.

Європа не може допустити поразку.

Президент зазначив, що країна, яка вчиняє агресію, активно діє та намагається знайти союзників. Справді, вона продовжує отримувати зброю від Північної Кореї та Ірану.

Зокрема, згідно з розвідкою, відомо, що Пхеньян передасть до Росії мільйон артилерійських снарядів.

У той самий час, на жаль, реалізація європейського плану щодо постачання мільйона артилерійських снарядів Україні затягується. Це також є сигналом глобальної конкуренції, де Європа не може дозволити собі програти, - підкреслив Зеленський.

За висловами президента, саме тому особливо необхідна єдність членів ЄС у формуванні Фонду допомоги Україні в межах нашого Європейського фонду миру.

Окремо президент згадав про майбутній саміт миру, організацію якого готова взяти на себе Швейцарія. Він запросив всі країни Європи прийняти участь у цьому заході.

Європа повинна висловити свою позицію, а слово Європи повинно завжди мати вагу, бути надійним і втілено у практичних рішеннях, - висловив свою думку Зеленський.

50 мільярдів євро на дорозі для України: що відомо

  • 1 лютого президент Європейської ради Шарль Мішель повідомив, що всі 27 лідерів Європейського Союзу погодили надати допомогу Україні в розмірі 50 мільярдів євро. Це означає, що протягом наступних чотирьох років Київ отримає 17 мільярдів прямої фінансової допомоги та 33 мільярди у вигляді кредитів.
  • Відомо, що Європейський Союз прийняв рішення про надання допомоги Україні без можливості вето, яку вимагала Угорщина. У грудні 2023 року під час саміту в Будапешті Угорщина вже заборонила виділення траншу у розмірі 50 мільярдів євро.
  • Україна одержить виділені кошти в рамках програми Ukraine Facility. Велика частина з них буде спрямована до державного бюджету.
  • Угорщина не зможе блокувати фінансову допомогу для України.
  • Сума першого виплати повинна становити 4,5 мільярда євро. Україна очікує отримати її вже у березні 2024 року.