Згідно інформації від агентства Bloomberg, російська нафта продається на вищому рівні ціни, ніж у країнах G7.

  • 10.04.2024 15:01
  • 2 хвилини читання
Згідно інформації від агентства Bloomberg, російська нафта продається на вищому рівні ціни, ніж у країнах G7.

Слід додати, що на даний момент одна з основних санкційних обмежень проти Росії - це ціновий ліміт на нафту. Країни G7 встановили максимальний рівень на рівні 60 доларів за барель.

Інвестиції в сучасному світі мають як свої позитивні, так і негативні сторони, про які повинен знати кожен. Значення і ризики інвестування варто ретельно вивчити перед прийняттям рішення.

Ціни на російську нафту стрімко зросли.

Однак російська нафта під маркою Urals продається на ринку із значним перевищенням вищезгаданого цінового ліміту. Інформація свідчить про те, що барель нафти Urals з експорту через порти Балтійського та Чорного морів коштує близько 75 доларів.

Нагадаємо, що країни G7 вимагають від учасників ринку дотримуватися обмежень щодо цін на російську нафту.

  • Кожна західна компанія, яка співпрацює з транспортуванням російської нафти, повинна пройти процедуру отримання спеціального сертифікату.
  • Речеться про документ, який підтверджуватиме, що сировина коштує 60 доларів за барель або менше.
  • Якщо немає цього документу, компанії не можуть надавати свої послуги.

У зв'язку з підвищенням цін на російську нафту, виникають питання щодо сертифікатів для торгівлі сировиною для трейдерів, що свідчить про значне порушення цінової політики.

На час створення цього матеріалу, Urals продається за 82,9 долара за барель. З початку 2024 року ціна на нафту збільшилася на 39,01%, або на 23,29 долара за барель, за даними Trading Economics.

Крім цього, коли російська нафта Urals прибуває до Індії, її ціна складає 88 доларів за барель. Це на 3,80 долара менше, ніж вартість марки нафти Brent. Ще одна російська марка нафти ВСТО, яку транспортують з портів на сході Росії, коштує 84 долари за барель. Неабияк важливо зазначити, що Індія є одним з ключових партнерів Росії на енергетичному ринку.