Знадобиться стати незалежними: фінансова допомога Україні буде поступово зменшуватися.

  • 02.02.2024 12:16
  • 3 хвилини читання
Знадобиться стати незалежними: фінансова допомога Україні буде поступово зменшуватися.

Україна поступово зменшуватиме фінансування.

У майбутніх роках Україна буде відновлювати здатність до самостійного фінансування своїх потреб з огляду на передбачуване зменшення безпекових ризиків. Внаслідок цього обсяги міжнародної допомоги зменшаться.

Продовжувати читання Труба Медведчука. Суд прийняв рішення щодо епопеї

Незважаючи на затримки з надходженням міжнародної допомоги на початку року, очікується, що її регулярність буде відновлена в найближчі місяці. Згідно з основним сценарієм прогнозу Національного банку України (НБУ), у 2024 році Україна отримає приблизно 37 мільярдів доларів у вигляді зовнішніх кредитів і грантів, – повідомили в НБУ.

Таким чином, у майбутні роки передбачаються наступні суми фінансування:

  • у 2024 році сума становитиме 37,4 мільярда доларів.
  • у 2025 році сума становитиме 25,1 мільярда доларів.
  • У 2026 році сума складатиме 12,6 мільярда доларів.

Ритм також має велике значення.

У Національному банку України було зазначено, що для країни важливими є не тільки обсяги, але й стабільність міжнародної допомоги. Саме вона повинна забезпечувати виконання всіх запланованих видатків бюджету щомісяць.

На межі 2023-2024 років ритмічність цих надходжень загубила свою стабільність, а невизначеність щодо затвердження зовнішньої фінансової допомоги на поточний рік серед головних донорів значно зросла. Обсяг внутрішнього фінансового ринку досить обмежений, і якщо надходження зовнішньої допомоги продовжуватимуть затримуватися, тоді збільшуватиметься загроза використання емісійного фінансування бюджету з боку Національного банку України, - зазначив регулятор.

Немає сумніву, що зменшення фінансування може привести до зниження міжнародних резервів, що негативно вплине на стійкість держави зовнішньо.

Таке погіршення впливатиме на курсові та інфляційні прогнози, що, в свою чергу, вимагатиме від Національного банку України проведення більш жорсткої монетарної політики, ніж передбачено в базовому сценарії, - додали в Нацбанку.