Золото може раптово подорожчати: чому варто уважно слідкувати за діяльністю центральних банків та курсом долара.

  • 23.02.2024 15:15
  • 2 хвилини читання
Золото може раптово подорожчати: чому варто уважно слідкувати за діяльністю центральних банків та курсом долара.

Золото може встановити новий рекорд - відмінно!

Експерти з Citi передбачають, що протягом наступних 12-18 місяців ціна на золото може різко підвищитися. Наразі фахівці говорять про ціну на рівні 3000 доларів за унцію. Ці потенційні зміни пов'язані з кількома факторами.

Також, дивіться Інструкції від відомих інвесторів: як створити капітал за легендарними порадами.

Зокрема, відзначають тренд на доларизацію. За словами експертів з Citi, найімовірніше, золото досягне ціни у 3000 доларів за унцію завдяки тому, що країни, що розвиваються будуть зменшувати свою залежність від американської валюти. Це може призвести до кризи довіри до долара США. Наприклад, у компанії Morgan Stanley вважають, що роль долара у глобальній системі може бути переглянута.

На такому фоні обсяги покупки золота можуть збільшитися удвічі, ставлячи виклик індустрії ювелірних виробів, яка наразі є основним чинником цінового руху для цього дорогоцінного металу.

Останнім часом центральні банки стали встановлювати рекорди у закупівлі золота. Це дозволяє їм розширити портфель резервів та зменшити кредитний ризик.

Центральні банки Китаю та Росії стали лідерами за обсягами закупівлі золота. У той же час, Індія, Бразилія та Туреччина значно збільшили свої закупівлі цього дорогоцінного металу. Експерти також вважають, що центробанки можуть активізувати свою діяльність у сфері купівлі золота в умовах стагфляції або глибокої глобальної рецесії.