Золото може втратити свою актуальність: який інший метал має всі шанси зростати в ціні до значно вищих рівнів.

  • 26.02.2024 16:31
  • 1 хвилина читання
Золото може втратити свою актуальність: який інший метал має всі шанси зростати в ціні до значно вищих рівнів.

Срібло важливої мети на шляху

За прогнозами, у 2024 році глобальний попит на срібло досягне 1,2 мільярда унцій. Це буде другий найвищий показник за всю історію спостережень, згідно із даними Інституту срібла.

Основним каталізатором зростання попиту на срібло є збільшення його промислового споживання. Слід відзначити, що цей метал широко застосовується, наприклад, у виробництві автомобілів, сонячних панелей, ювелірних виробів та електроніки.

Очікується, що цей рік буде дуже вдалим для срібла у контексті попиту, і ціна металу може досягти 30 доларів за унцію (максимум за 10 років). Останній раз срібло досягало такого рівня у 2013 році. На момент написання цього матеріалу, вартість срібла становить 22,5 долара за унцію, за даними CNBC.

У цілому, срібло більш чутливе до економічних змін і має вищу волатильність, ніж золото. Зазвичай, срібло випереджає золото в періоди сильного економічного зростання, але відстає, коли виникає економічний стрес. За словами голови Інституту срібла, срібло має всі шанси випередити золото, особливо, якщо Федеральна резервна система США почне знижувати ставку.