Золото опинилося під значним тиском після багатьох рекордних досягнень.

  • 25.04.2024 16:30
  • 2 хвилини читання
Золото опинилося під значним тиском після багатьох рекордних досягнень.

Золото піддається відразу кільком факторам впливу. Це стосується як важливих геополітичних сигналів, так і поточної ситуації на ринку.

Які чинники впливають на ціну золота?

По-перше, на даний момент вдалося уникнути повномасштабного конфлікту між Іраном та Ізраїлем, хоча цього боялися на ринку. На цьому тлі попит на дорогоцінний метал значно знизився. Справа в тому, що дорогоцінний метал - це одна з безпечних гаваней на фінансовому ринку, на яку звертають більше уваги під час турбулентних періодів.

Паралельно позиції золота стають ще вразливішими через плани Федеральної резервної системи США. Американський регулятор заявив, що може утримувати ставку на високому рівні протягом тривалішого періоду. Обережність центрального банку США також підтримує зростання вартості долара.

Додамо, що у квітні валюта досягла пікового значення за 5 місяців. Зростання позицій долара також тиснуло на золото. Ціни на спотовий золото коливалися на рівні 2300 доларів за унцію та наблизилися до подальшого спаду. Це спричиняє виникнення побоювань щодо подальших втрат металу на ринку.

Попередні позначки золота на ринку:

  • У середині квітня цього року золото вперше в історії перевалило позначку у 2400 доларів за унцію.
  • У квітні 2024 року ціна дорогоцінного металу зросла до понад 2372 доларів за унцію, що становило пікове значення на той момент.
  • Цей рекорд було встановлено всього через 7 днів після попереднього. У той час ціна металу сягнула 2265,73 долара за унцію.