Золото прямує до свого нового історичного рекорду: які перспективи це розкриває для кожного з нас

 • 17.01.2024 09:15
 • 7 хвилин читання
Золото прямує до свого нового історичного рекорду: які перспективи це розкриває для кожного з нас

Навіть більше, цінний метал має потенціал для досягнення нового рекорду. Детальніше про те, які фактори впливають на золото і які нові можливості відкриваються – читайте в свіжій публікації.

Актуальні можливості фондового ринку: що варто знати?

Які фактори сприяють підвищенню цін на золото?

На початку 2024 року на світовому ринку дорогоцінних металів відбулося незвичайне явище - ціни на золото вперше в перші дні січня перевищили позначку у 2000 доларів. Учасники ринку передбачають, що до кінця місяця вартість золота може досягнути нового історичного максимуму.

Один з основних факторів впливу - це очікування, що Федеральна резервна система США незабаром почне знижувати ключову ставку. Голова американського центробанку в кінці грудня заявив, що занадто висока ставка, яку зараз утримують на рівні 5,25 - 5,5% річних, сповільнює економічну активність у країні.

Після цього спостерігалося негайне падіння доходності американських казначейських облігацій, що призвело до перенесення інвесторами коштів в інші прибуткові активи, включаючи золото.

Золото на шляху до нових досягнень / Фото ShutterStock.

Крім того, зростаюча непевність у геополітичній ситуації у світі стимулює попит на золото як на "безпечний актив". Особливо серйозним сигналом для придбання цінних металів стале останнє загострення відносин між Китаєм і Тайванем. Нагадаємо, що Пекін заявив про необхідність "повернення територій" і оголосив, що 2024 рік стане роком об'єднання з Тайванем навіть без згоди іншої сторони.

Наперекір новим рекордам

Протягом останніх двох місяців золото зростає у ціні найшвидшими темпами за останні кілька років. Це стосується грудня 2023 та січня 2024 року. Причина полягає в тому, що попередній ціновий рекорд для цього коштовного металу був встановлений лише у 2020 році під час світової пандемії та послаблення американського долара. Золото вибирається через його захисні властивості на світовому фінансовому ринку.

Виділимо наступні зміни вартості золота на ринку:

 • У році 2024 ринкова вартість підвищилася до рівня 2089 доларів за унцію.
 • У березні 2022 року сталося ще одне зростання цін на золото, але тим разом вартість цього дорогоцінного металу лише тимчасово зросла понад позначку у 2000 доларів за унцію.

Тож наразі золото рухається до найбільшого зростання за попередні роки. Не виключено, що вже у січні ціна підніметься вище ніж 2100 доларів за унцію, а потім досягне нового історичного максимуму, встановленого у грудні 2023 року.

Більше того, ми можемо очікувати нові рекорди в майбутньому. Мова йде про ціну золота в 2200 – 2250 доларів за унцію, а можливо й ще вище. Це відкриває інвесторам великі можливості для отримання прибутку, але головне - обрати правильну компанію або торгову платформу, яка забезпечить зручний доступ до різних фінансових інструментів.

Оптимістичний прогноз для золота та відкриття нових перспектив

Однією з провідних торгових платформ є Libertex, створена компанією Forex Club. Вона придатна як для досвідчених інвесторів, так і для новачків. До платформи можна отримати доступ як через браузер на будь-якому комп'ютері, так і через мобільні програми для пристроїв на iOS та Android. Це дозволяє керувати інвестиціями в будь-якій точці світу - достатньо мати доступ до Інтернету.

Платформа Libertex надає різноманітні фінансові інструменти. Серед них:

 • Злото та інші цінні метали;
 • Контракти на різницю цін (CFD) для акцій великих компаній.
 • Фондові індекси - це уявні вимірювальні показники, які використовуються для відображення змін в цінах акцій на фондовому ринку. Вони надають змогу інвесторам і аналітикам оцінювати рух цін акцій та визначити загальну стабільність або нестабільність ринку. Існує багато різних фондових індексів, кожний з яких враховує певну групу акцій або компаній. Найвідомішими фондовими індексами є Dow Jones Industrial Average, S&P 500 і NASDAQ Composite.
 • Валютні пари є основою на міжнародному валютному ринку.
 • Криптовалюти- це цифрові активи, які використовуються в якості засобу обміну та збереження вартості.
 • Інші знаряддя.

Йти далі - це ще більше! Встановлені на платформі безкоштовні інструменти для технічного аналізу та новини надають допомогу при аналізу динаміки вибраного активу та виборі правильного напрямку угоди.

Золото на цьому шляху досягає нових висот / Фото Shutterstock

Як розпочати свій шлях

Щоб почати інвестувати та досягти прибуткового рівня, необхідно здійснити кілька простих кроків. Ось послідовність дій:

 • Розкрийте і поповніть рахунок у Лібертексі.
 • Вибрати актив для інвестицій.
 • Вирішити питання про суму угоди.
 • Натиснути кнопку "купити" або "продати";
 • На даному етапі все залежить від того, чи має інвестор намір використати ріст або падіння вартості активу для отримання прибутку.
 • Отримати очікуваний результат і укласти угоду за один клік.

Щоб вивчити, як правильно аналізувати ринок та укладати угоди, ви можете скористатися безкоштовним демо-рахунком, де відсутній ризик для ваших власних активів. Після успішної практики на демо-рахунку ви зможете перейти на реальний рахунок одним кліком і почати ефективно управляти своїм капіталом.

Приєднуйтеся до вдалого кола інвесторів, які успішно користуються платформою Libertex для ефективного управління своїм фінансовим становищем. Особливо вигідно отримувати прибуток від зростання вартості золота.