Криптовалюти - повноцінний інвестиційний актив, про які переваги й недоліки варто знати вже.

 • 11.04.2024 15:32
 • 9 хвилин читання
Криптовалюти - повноцінний інвестиційний актив, про які переваги й недоліки варто знати вже.

Щоб почати заробляти на криптовалюті, необхідно спочатку зрозуміти, що є основою цього активу та вивчити як правильно ним користуватися.

Криптовалюта - це віртуальна валюта, яка працює на базі технології блокчейн. Вона дозволяє проводити безпечні та анонімні транзакції без посередників, таких як банки чи платіжні системи. Кожна транзакція зберігається в блоках і підтверджується групою користувачів, які називаються майнерами. Криптовалюта стала популярною через свою децентралізованість, анонімність та швидкість проведення операцій.

Криптовалюта - це цифрова або віртуальна валюта, яка створюється за допомогою криптографічних алгоритмів. На відміну від фіатних грошей, таких як долари або євро, які регулюють уряди та випускають центральні банки, криптовалюти не залежать від будь-якої центральної влади і є децентралізованими активами.

Першою та найвідомішою криптовалютою у світі є біткоїн. За даними до кінця березня 2024 року його вартість сягнула 70 тисяч доларів. Проте, це ще не було кінцем, оскільки біткоїн встановив новий історичний максимум на ринку – майже 74 тисячі доларів. Цікаво, що у травні 2010 року 10 тисяч біткоїнів коштували лише 41 долар.

(function() { "use strict"; window.addEventListener("message", function(event) { if (undefined !== event.data["datawrapper-height"]) { var iframes = document.querySelectorAll("iframe"); for (var key in event.data["datawrapper-height"]) { for (var i = 0; i < iframes.length; i++) { if (iframes[i].contentWindow === event.source) { var height = event.data["datawrapper-height"][key] + "px"; iframes[i].style.height = height; } } } } }); })();

Для того щоб зрозуміти основні принципи роботи криптовалют, можна провести паралелі з банківською системою:

 • У разі з банками, коли особа надсилає гроші іншій особі, банк обробляє транзакцію, підтверджує її та переказує кошти на рахунок отримувача.
 • Криптовалюти використовують технологію блокчейн, яка працює як розподілений реєстр. У цьому реєстрі всі транзакції зберігаються на багатьох комп'ютерах - кожну транзакцію перевірює мережа учасників.
 • Все це забезпечує прозорість та безпеку без необхідності централізованої обробки всіх транзакцій.

Основні риси криптовалют

Криптовалюти мають цілий ряд особливостей, які роблять їх відмінними від фіатних грошей та інших інвестиційних активів. Ось лише деякі з них:

 • Значні перепади курсу (велика волатильність): ціни на криптовалюту можуть раптово змінюватися впродовж короткого проміжку часу.
 • Блокчейн-технологія забезпечує прозорість та безпеку, оскільки транзакції з криптовалютою практично неможливо підробити або змінити.
 • Можливість: криптовалюти доступні для купівлі та продажу цілодобово, на відміну від традиційних валют на фінансовому ринку, які неможливо отримати, зокрема, у вихідні дні.

Криптовалюти набирають все більшої популярності по всьому світу / Зображення з Unsplash

Чому вартість криптовалют від часу до часу збільшується?

Ціна біткоїна та інших криптовалют може змінюватися через різноманітні причини. Наприклад, ці фактори можуть включати в себе:

 • Інновації, що стосуються регулювання;
 • Оновлення технологій;
 • Тенденції ринку.
 • Інвестори виявили попит.

Один з цікавих аспектів біткоїна - це халвінг. Це подія, яка відбувається приблизно кожні чотири роки, коли винагорода за "видобування" нового блоку зменшується вдвічі. Також халвінг сприяє скороченню пропозиції нових біткоїнів. В результаті це може привести до збільшення вартості монети у разі збереження або зростання попиту.

Одним із ключових чинників, який допоміг підвищити котирування біткоїна, стало рішення американського фінансового регулятора. Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) схвалила спотовий біткоїн-ETF, що дозволило роздрібним та інституційним інвесторам отримати повністю регульований доступ до цього активу і зрости попит на нього.

Торгівля криптовалютою полягає в купівлі, продажу та обміні цифрових валют за допомогою онлайн-платформ, таких як криптовалютні біржі. Учасники ринку можуть здійснювати операції з різними криптовалютами, використовуючи різні стратегії та аналіз ринку. Торгівля криптовалютою може бути ризикованою, тому важливо мати розуміння ринку та використовувати обережность у власних інвестиціях.

Обмін, торгівля та інвестування в криптовалюту проводяться через спеціальні платформи - криптовалютні біржі, трейдингові платформи або криптогаманці. На цих ресурсах можна купувати та продавати криптовалюту за допомогою фіатних грошей або навпаки.

Крім того, біржі та торгові платформи дозволяють заробляти на криптовалютах, інвестуючи гроші в різні цифрові активи. Для отримання прибутку достатньо придбати криптовалюту за низькою ціною і продати її за вищою. Або наоборот - спочатку продати за високою ціною, а потім придбати за найнижчими цінами.

Що важливо знати про біткоїн та криптовалюту / Зображення Unsplash

Наприклад, якщо вкласти гроші в біткоїн на початку 2024 року за ціною 43 тисяч доларів і продати їх наприкінці березня за 70 тисяч доларів, то можна було б отримати близько 80% прибутку в доларах всього за 3 місяці.

Крім цього, сучасні торгові платформи роблять процес трейдингу якомога простішим. Це дозволяє заробляти, зокрема, на біткоїні навіть початківцям інвесторам, які тільки починають здійснювати свої перші угоди.

Завдяки цьому проводити угоди можна у будь-якому місці. Основне - мати доступ до Інтернету. Так як безкоштовний демо-рахунок з віртуальними 50 тисячами доларів дає можливість навчитися правильно інвестувати без ризику для власних коштів. Вже після декількох угод з легкістю можна перейти на реальний рахунок одним кліком, щоб почати заробляти справжні гроші.

Як почати перший крок

Щоб почати заробляти на фінансових ринках у сучасному світі, існує багато можливостей. Одна з них - це торгівля криптовалютами через платформу Libertex. Ось як виглядає простий алгоритм дій для початківців:

 • Відкрийте та поповніть рахунок у Libertex.
 • Виберіть опцію та суму інвестиційної угоди.
 • Після цього просто натисніть кнопку "купити" або "продати", щоб заробити на піднятті або зниженні ціни.
 • Інструменти технічного аналізу, вбудовані в платформу Libertex, допоможуть визначити напрямок руху котирувань.
 • Далі лишається укласти угоду вже в тому вікні, коли прибуток досягне бажаного рівня.

Розпочніть отримувати прибуток на біткоїні в Libertex та приєднуйтесь до мільйонів інвесторів, які вже вибрали цю торгову платформу для управління своїми коштами та заробітку.