Офіційно – бідний як церковна миша: чи можливо конфіскувати особисті кошти Володимира Путіна?

  • 27.03.2024 14:01
  • 2 хвилини читання
Офіційно – бідний як церковна миша: чи можливо конфіскувати особисті кошти Володимира Путіна?

Чи може Захід конфіскуювати майно Володимира Путіна

Український економіст Олег Пендзин підкреслив, що в Європі немає активів, які безпосередньо належать Володимиру Путіну. Проте існують активи, які пов'язуються з ним, хоча їх власниками є інші фізичні особи. Таким чином, на сьогодні в Європі немає нерухомого або рухомого майна, на якому було б вказано, що власником є президент Росії Володимир Путін.

По-друге, всі подібні справи повинні бути оформлені правильно з юридичної точки зору. Економіст також відзначає, що існує список підозрюваних осіб, чиє майно заморожене і в майбутньому може бути конфісковане, якщо це відповідає вимогам законодавства країни, яка проводитиме цю процедуру.

Економіст та голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру, Борис Кушнірук, наголосив, що формально активів Володимира Путіна немає. Він не вказує на те, що має якісь значні майнові цінності.

За словами Кушнірука, усе майно записане на купу бізнесів, олігархів. Проте, фактично саме Путін є власником різних активів, включаючи палац в Сочі та інші об'єкти, але формально це все не його власність.

Керівник аналітичного напряму мережі "АНТС" Ілля Несходовський розкрив ще один аспект цього питання. Експерт пояснив, що у світовій політиці існує неофіційне правило, яке говорить, що не варто очікувати ні замороження активів Путіна, ні будь-яких інших дій у цій сфері.

За Несходовським, плануються санкційні обмеження для компаній, які є друзями Путіна, російських олігархів тощо. Проте, не передбачається введення санкцій проти самого Володимира Путіна та його родини.