Український олігарх Деріпаска реалізує акції підприємства з Австрії: чому проти цього мають намір Сполучені Штати.

  • 28.03.2024 11:15
  • 3 хвилини читання
Український олігарх Деріпаска реалізує акції підприємства з Австрії: чому проти цього мають намір Сполучені Штати.

Під санкціями Дерипаска передав акції австрійської компанії Strabag іншій фірмі, яка є зареєстрована в російській юрисдикції. Проте власником компанії-посередника залишається невідомим.

Цікаво взагалі, що прогнозують експерти на другий квартал 2024 року відносно центробанків, долара та нафти.

Що відомо про продаж акцій компанії Strabag?

Оцінено, що частка російського олігарха в компанії Strabag становить 1,62 мільярда доларів. За останніми даними, компанія Rasperia Trading Limited, що зареєстрована на Кіпрі і контролюється Дерипаскою, передасть свою частку цінних паперів Strabag компанії "Іліадіс". Крім того, австрійська компанія повідомила, що не може ідентифікувати осіб, які стоять за "Іліадіс".

Крім того, компанія звернулася до влади Австрії з проханням дослідити це питання і додала, що вони працюють на основі припущення, що вищезгаданий пакет акцій є замороженим через санкції Європейського Союзу.

Що має спільного Raiffeisen Bank International?

Вибір Олегом Дерипаскою може стати початковим кроком до укладення угоди з австрійським банком Raiffeisen Bank International, який намагається вивести свої прибутки з Росії. У такій ситуації важливо враховувати декілька аспектів:

  • Raiffeisen Bank є найбільшим банком у країнах Заходу, який продовжує свою роботу в Росії.
  • Кредитор планує придбати близько 24% акцій компанії Strabag.
  • Ця складна угода – спроба банку вивести з Росії частину своїх прибутків, які застрягли там через санкційні обмеження. Розмова йде про мільярди.

Однак у Strabag наголошують, що неможливо передбачити, як продаж акцій компанії "Іліадіс" Raiffeisen вплине на угоду. Крім того, ця угода пройде через Росію і може стати однією з найбільших західних угод в Україні з початку повномасштабного вторгнення.

Сполучені Штати Америки не підтримують угоду з Дерипаскою.

Американські посадовці тискнуть на австрійський банк, щоб досягти відмови від плану, який включає підсанкційного російського олігарха. Зокрема, США вимагали, щоб кредитор надав інформацію про осіб та компанії, які залучені до угоди. Також уряд США вважає, що Олег Дерипаска отримує вигоду від укладання цієї угоди.

Офіційний Вашингтон, ймовірно, скасує цю угоду. Крім того, втручання США може призвести до збільшення тиску на австрійський банк, який досі проводить міжнародні платежі для росіян на мільярди євро.