Біржа, що належала колись екскоролю криптосвіту, збанкрутувала і вирішила запропонувати нову суму компенсації.

  • 08.05.2024 13:02
  • 2 хвилини читання
Біржа, що належала колись екскоролю криптосвіту, збанкрутувала і вирішила запропонувати нову суму компенсації.

Новий генеральний директор криптобіржі, Джон Дж. Рей III, висловив свою думку щодо ситуації. Нагадаємо, що засновника компанії, Сема Бенкмана-Фріда, було засуджено до 25 років ув'язнення.

Скільки FTX виплатить своїм клієнтам?

Згідно з новим планом, 98% клієнтів, які постраждали, отримають відшкодування в розмірі 118% від їхнього вкладу. Загальну суму виплат оцінюють у діапазоні від 14,5 до 16,3 мільярда доларів.

Джон Дж. Рей III повідомив, що FTX розробила план, який передбачає повернення 100% суми претензій разом з відсотками для всіх приватних кредиторів. Також додається, що криптобіржа змогла збільшити суму компенсації клієнтам завдяки укладанню декількох угод.

Коли інвестори зможуть отримати компенсацію від біржі?

Перш за все, йдеться про кредиторів, які подали претензії на 50 тисяч доларів або менше. Це стосується 98% постраждалих клієнтів криптобіржі. Якщо суд погодить план FTX щодо реорганізації, вони зможуть отримати компенсацію протягом 60 днів після набуття чинності відповідного рішення.

Іншим некомерційним кредиторам наразі можна розраховувати на компенсацію у розмірі 100% плюс до 9% як відшкодування можливих втрат від зміни ціни активів.

Що відомо про крах компанії FTX:

  • У листопаді 2022 року цифровий імперія Сема Бенкмана-Фріда, що налічувала понад 130 організацій, подала документи про банкрутство.
  • Велика криза на криптовалютній біржі FTX вразила світ після різкого падіння курсу токена FTT, що спонукало користувачів активно виводити свої кошти.