Чому представники Fidelity вважають біткоїн перспективнішим за золото

  • 12.11.2023 23:43
  • 3 хвилини читання
Чому представники Fidelity вважають біткоїн перспективнішим за золото

У світі фінансів все частіше можна почути про біткоїн і його перспективи як альтернативного інвестиційного активу. Цифрова валюта, створена в 2009 році, вже встигла завоювати уявлення багатьох інвесторів, серед яких Fidelity, одна з найбільших фінансових компаній у світі.

За останні роки було багато досліджень, аналізів і прогнозів про майбутність біткоїна і його роль у світі фінансів. І дослідники Fidelity дійшли висновку, що біткоїн має більший потенціал, ніж золото як засіб збереження вартості, і цей висновок вони обгрунтовують кількома аргументами.

По-перше, однією з найбільших переваг біткоїна є його обмежена кількість. За протоколом біткоїна може бути видобуто не більше 21 мільйона монет. Це означає, що біткоїн відрізняється від золота, яке може бути видобуто в будь-якій кількості. Обмеженість кількості біткоїнів стимулює попит на них і, за логікою, прогнозується зростання їх вартості в майбутньому.

 

По-друге, інвестиції у біткоїн є глобальними за природою. За різними оцінками, у світі вже існує декілька мільйонів осіб, які володіють біткоїнами, і кількість цих власників швидко зростає. Це говорить про поширення та прийняття біткоїна як альтернативної інвестиційної активи. Золото, хоч і є всесвітньо відомим інвестиційним продуктом, проте його володіння є більш сконцентрованим, і воно не має такої широкої розповсюдженості.

По-третє, біткоїн є технологічною інновацією, яка постійно розвивається. Технологічний прогрес веде до зростання захисту біткоїну від шахрайства і шкідливих атак. Крім того, за допомогою біткоїна можна здійснювати міжнародні транзакції швидко і без посередників. Це робить його зручним і доступним для всіх.

У своїх дослідженнях представники Fidelity звертають увагу на те, що біткоїн – це складний актив, який несе певні ризики, і він не є для всіх інвесторів. Однак, вони наголошують, що біткоїн володіє великим потенціалом і може бути включений до портфеля як частина диверсифікації.

Отже, Fidelity вважає біткоїн перспективнішим активом, ніж золото. Це обумовлено обмеженою кількістю біткоїнів, швидким розповсюдженням та прийняттям цифрової валюти, а також технологічними можливостями, які він надає. Варто відзначити, що це лише одна з думок, проте вона свідчить про те, що в світі фінансів біткоїн стає все більш серйозним гравцем.