"Індія вважає придбання російської нафти "саморятунком для світу"."

  • 17.01.2024 13:01
  • 2 хвилини читання
"Індія вважає придбання російської нафти "саморятунком для світу"."

Індія після початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України суттєво збільшила обсяги закупівлі російської нафти, досягнувши рекордних рівнів. Хардіп Сінгх Пурі, експерт в цій галузі, вважає, що така стратегія врятувала світ від зростання цін на нафту.

Індія оголосила, що вона врятувала світ.

За його словами, ціна нафти могла б досягти понад 200 доларів за барель, якби Індія не обирала дешеву російську нафту, уникаючи геополітичні конфлікти. Індійський посадовець називає таку позицію прагматизмом. Також слід враховувати, що країна отримує значні знижки при покупці російської нафти.

Тому, що в Індії не можна зупинятися, – заявив Хардіп Сінгх Пурі, оскільки ми залежимо від імпорту 85% нафти. Нам необхідно вирішувати питання доступності ресурсів та забезпечувати їх стійкість.

Чиновник також зазначив, що за даними аналітиків очікується, що споживання енергоресурсів в Індії зростає втричі швидше, ніж по всьому світу, і впродовж наступних 20 років може досягти 25% у глобальному масштабі. На момент написання цього матеріалу, ціна на нафту марки Brent становить 77,13 доларів за барель, тоді як американська нафта коштує трохи більше 71 долара за барель, за даними Bloomberg.