Китай несподівано підтримав Україну: все завдяки кукурудзі.

  • 17.01.2024 09:29
  • 2 хвилини читання
Китай несподівано підтримав Україну: все завдяки кукурудзі.

Торговці не змогли вказати точні обсяги зерна, які імпортує Китай. За оцінками деяких торговців з Європи, обсяги коливаються від 500 тисяч до 1 мільйона тонн.

Зверніть увагу: варто вірити в майбутнє та прагнути до абсолютно нового рівня фінансової свободи.

Україна є постачальником кукурудзи для Китаю.

Цю інформацію також прокоментували неофіційні джерела в уряді України, які підтвердили дані про придбання кукурудзи з боку Китаю. Чиновник також не розкрив обсяги угод, але зазначив, що багато трейдерів здійснили відповідні угоди. За його словами, ця тенденція є позитивною.

Трейдер з Сінгапуру, який працює у великій міжнародній компанії, що займається торгівлею зерном, повідомив, що китайські імпортери придбали від 10 до 12 партій української кукурудзи формату Panamax. Цей тип морських суден може вмістити понад 60 тисяч тонн зерна. Умови доставки заплановано на листопад-грудень. За його словами, на сьогодні Україна пропонує найдешевшу кукурудзу на ринку.

Трейдери, що працюють у Європі, повідомили, що однією з наслідків угоди з Китаєм стало введення можливості вибору маршруту доставки для продавців. Серед доступних варіантів – прямий маршрут з портів в Одеській області або румунські порти.

Українські фермери заявляють, що ціни на зерно на внутрішньому ринку знизилися на 40%. Головною причиною цього є неможливість безперешкодного експорту. Варто нагадати, що ще влітку Росія вийшла зі зернової ініціативи та істотно ускладнює українському зерну вихід на світовий ринок, шляхом організації морської блокади. З липня основним напрямком для українського зернового експорту стали Дунайські порти, але ворог вже декілька місяців обстрілює портову інфраструктуру.