Компанія з Тайваню, яка має велике вплив на весь світ, отримає понад 11 мільярдів доларів від США.

  • 08.04.2024 11:45
  • 2 хвилини читання
Компанія з Тайваню, яка має велике вплив на весь світ, отримає понад 11 мільярдів доларів від США.

Компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. є провідною у світі у галузі досліджень і виробництва напівпровідників. TSMC поставляє мікросхеми для великих компаній, таких як Apple та Nvidia.

Інвестиції в сучасному світі є важливим питанням, про яке варто знати всім. У цьому тексті будуть розглянуті основні переваги та недоліки інвестування.

Компанія TSMC отримає від США мільярди доларів.

Повідомляється, що Сполучені Штати америки планують виділити компанії TSMC 11,6 мільярда доларів у рамках проєкту з розширення виробництва напівпровідників.

  • У формі грантів буде надано 6,6 мільярда доларів.
  • Тайванська компанія отримає ще п'ять мільярдів доларів у формі кредиту.

Згідно умов угоди, компанія TSMC побудує третій завод у Фініксі, штат Арізона, що доповнить дві інші підприємства компанії в регіоні. Виробництво на цих заводах планується запустити у 2025 та 2028 роках. Нова фабрика TSMC буде спеціалізуватися на 2-нанометровому технологічному процесі нового покоління, яку планують запустити до кінця десятиліття.

Ситуацію також прокоментувала голова Міністерства торгівлі США Джина Раймондо. Зокрема, вона зазначила, що вперше у історії в США будуть масово виробляти передові напівпровідникові чипи. Вона також підкреслила, що до цього процесу будуть залучені американські працівники. Джина Раймондо додала, що 2-нанометрові чипи є необхідними як для нових технологій, таких як штучний інтелект, так і для збройних сил.

Одночасно мільярдні вкладення від США тайванська компанія зможе отримати лише через декілька місяців. Справа в тому, що наразі для TSMC починається процес комплексної перевірки перед досягненням остаточної угоди. Лише після цього кошти будуть розподілені на основі показників будівництва та виробництва. Більше того, гроші можуть бути повернуті, якщо компанія TSMC не виконає свою частину угоди.