Міжнародний валютний фонд повідомив про можливість скасування обмежень на видобуток нафти ОПЕК+.

  • 22.04.2024 14:46
  • 3 хвилини читання
Міжнародний валютний фонд повідомив про можливість скасування обмежень на видобуток нафти ОПЕК+.

Дії, які планує здійснити ОПЕК+ та Саудівська Аравія

Згідно з прогнозом Міжнародного валютного фонду (МВФ), країни-члени ОПЕК+ планують почати поступове збільшення видобутку нафти вже з липня. Це може стати стимулом для відновлення Саудівської Аравії на список країн з найшвидшими темпами економічного зростання.

Варта увага Ескалація на Близькому Сході: чи може Захід запровадити нові санкції проти Ірану.

На початку 2025 року очікується повне скасування обмежень на видобуток нафти країнами ОПЕК+, заявив очільник місії МВФ Амін Маті.

Зокрема, очікують, що обсяги видобування нафти в Саудівській Аравії досягнуть 10 мільйонів барелів на день станом на початок 2025 року. Саудити говорять про потенційне збільшення своїх виробничих потужностей до 12 мільйонів барелів на добу.

Згідно з даними Bloomberg, актуальні ціни на нафту.

  • Ф'ючерси на нафту Brent торгуються по ціні 86,70 долара за барель.
  • Фьючерси на нафту марки WTI укладаються за ціною 82,81 долара за барель.

Прогноз МВФ щодо економіки Саудівської Аравії

Експерти Міжнародного валютного фонду прогнозують зростання темпів економіки Саудівської Аравії з 5,5% до 6% у 2025 році. Таким чином, королівство відстає тільки від Індії серед найбільших економік світу.

У 2023 році економіка країни зазнала скорочення через те, що Саудівська Аравія та Росія очолили кампанію ОПЕК+ щодо зменшення видобутку нафти. Це призвело до зменшення поставок та підвищення цін на нафту.

На що сподіваються від нової зустрічі ОПЕК+?

Додамо, що нове засідання ОПЕК+ заплановане на 1 червня. Деякі аналітики вважають, що нафтовий картель може прийняти рішення про послаблення обмежень щодо видобування сировини.

Крім цього, Саудівська Аравія може навіть збільшити видобуток нафти, щоб вирішити довгострокову проблему дефіциту бюджету. Проте поточні ціни на нафту на ринку все ще знаходяться на недостатньому рівні для забезпечення балансу в державному бюджеті країни.