Можливий дефіцит: чому ціни на каву вибухають до рекордних за 16 років?

  • 05.04.2024 15:45
  • 2 хвилини читання
Можливий дефіцит: чому ціни на каву вибухають до рекордних за 16 років?

Існує кілька причин, які спричиняють зростання цін на каву, особливо пов'язані з країнами В'єтнам та Бразилія.

Інвестування в сучасному світі: головні переваги і недоліки, про які варто знати всім.

Ціни на каву досягли найвищого рівня за останніх 16 років.

На Лондонській фондовій біржі ціни на травневі ф'ючерси на каву зросли на 4,8% і становлять 3838 доларів. Це найвища ціна з 2008 року. Розмова йде про сорт кави робуста.

Ціни ростуть через страхи щодо поганого урожаю в В'єтнамі, який є важливим експортером робусти в світі. Треба зазначити, що у цій країні спека висушує зрошувальні канали на плантаціях.

Крім цього, на тлі вищезгаданих подій, також зростає ціна на каву сорту арабіка преміум класу. Зокрема, на аукціонах в Нью-Йорку ф'ючерси на арабіку подорожчали на 3%, перетнувши позначку в 2 долари за фунт вперше з грудня 2023 року.

З іншого боку, брокери повідомляють про зростання попиту на зерна арабіки низької якості в Бразилії, що також відіграє важливу роль на ринку кави. Їх можна використовувати як заміну робусти у сумішах. Також варто відзначити кілька інших моментів:

  • У цей час року доступність бразильської арабіки знижується, оскільки новий урожай почнеться лише у травні.
  • Водночас заявляють, що перспективи майбутнього врожаю арабіки в Бразилії обіцяють бути сприятливими.

Низькі запаси кавових зерен на складах також призводять до зростання цін, оскільки обсмажувачі зменшують обсяги закупівель, сподіваючись на падіння цін.

Нагадаємо, що поточні угоди на ринку какао вже назвали історичними, оскільки їхня вартість з початку року подвоїлася. Наслідки зростання ф'ючерсів на ринку можуть вплинути на ціни на шоколад.