Нафтовий ринок завершив ще один тиждень зі значним підвищенням.

  • 07.04.2024 22:00
  • 2 хвилини читання
Нафтовий ринок завершив ще один тиждень зі значним підвищенням.

Як і чому змінилися ціни на нафту протягом тижня.

Протягом другого тижня поспіль ціни на нафту зростають. Обидві еталонні марки нафти - Brent та WTI - підвищились на понад 4% за цей тиждень. Варто зазначити, що обидві марки нафти завершили минулий день на рівнях, які були максимальними з жовтня.

Цікаво інвестувати у сучасному світі: основні переваги та недоліки, про які необхідно знати всім.

Зокрема, ринок був під впливом заяв Ірану, який є третім найбільшим виробником нафти в ОПЕК, про обов'язкову помсту Ізраїлю за атаку, що призвела до загибелі високопоставлених іранських військових. Офіційно Ізраїль не визнав свою відповідальність за атаку на посольство Ірану у Сирії, за даними Reuters.

З іншого боку, ОПЕК+ прийняли рішення про збереження політики скорочення обсягів постачання нафти. Навіть більше, нафтовий картель закликав деякі країни суворіше дотримуватися вимог щодо скорочення видобутку сировини. Крім того, експерти згадують про атаки українських безпілотників на російську енергетичну інфраструктуру.

За даними Bloomberg, поточні ціни на нафту коливаються на наступних рівнях:

  • Нафтові ф'ючерси марки Брент торгуються за 91,17 доларів за барель.
  • Фьючерси на нафту марки WTI продаються за 86,91 долара за барель.

Також варто зазначити, що протягом першого кварталу 2024 року ціни на нафту значно зросли. Ціна на нафту Brent збільшилася на 13,6%, а WTI подорожчала на 16,1%. На даний момент нафта Brent коштує понад 90 доларів за барель, що не лише є ключовим психологічним рівнем, але може також вплинути на споживачів, які можуть почати обмежувати попит через зависокі ціни, повідомляє Yahoo!Finance.