Позаду лаштунків фінансового ринку: якими є справжні реальності роботи трейдера

 • 17.01.2024 09:27
 • 6 хвилин читання
Позаду лаштунків фінансового ринку: якими є справжні реальності роботи трейдера

У новому матеріалі 24 Каналу ми розповідаємо про професію трейдера - що це за робота і який потенційний дохід може мати успішний фахівець.

Зверніть увагу: Яким буде курс біткоіна до кінця 2023 року - чи буде він зростати або знецінюватись.

Яка різниця між трейдінгом та інвестуванням?

Досі часто сплутують інвестування і трейдинг. За своєю суттю ці види діяльності передбачають отримання прибутку від операцій з різними фінансовими інструментами.

 • Акціонерами.
 • Валютні парами;
 • Сировиною
 • Метали - матеріали, що мають характеристики металевої структури.
 • Похідними засобами та іншими подібними інструментами.

Але підхід інвестора та трейдера має ряд відмінностей. Інвестиції - це вкладення грошей на тривалий період. Зазвичай обираються надійні активи, які можуть приносити прибуток протягом кількох років. Наприклад, прикладом може бути покупка акцій великих іноземних компаній, таких як Apple, Microsoft або Tesla.

 • Придбавши акції великих компаній, на приклад, за 50 доларів, інвестор очікує декілька років, поки вони не здорожчають до 150 – 200 доларів.
 • Після такого кроку, ці цінні папери можна вигідно продати.

Основні способи роботи на фінансовому ринку / Зображення з Unsplash

Також варто зазначити, що інвестор, як правило, використовує власні кошти, тому не бажає великого ризику і має намір отримати гарний рівень прибутку без страху перед можливими втратами.

Трейдер, у свою чергу, - це особа, яка зазвичай займається торгівлею на ринку в короткостроковій перспективі. Іноді мова йде про укладання кількох угод протягом одного дня, іноді з часовими рамками навіть кілька хвилин. Зазвичай трейдери мають на меті отримати прибуток на "стрибках" курсів, тому вони надають перевагу активам, які протягом короткого періоду часу відображають значні коливання в ціні. Для досягнення такої мети підходять, зокрема, криптовалюти, які є дуже волатильними та можуть зростати або падати у ціні на тисячі відсотків протягом дня.

Так, при "лівереджі" 1 до 10, можна вкласти всього 10 доларів зі свого капіталу і при цьому придбати активу на суму в 100 доларів. Це, звичайно, набагато вигідніше, але також супроводжується значно більшими ризиками. Тому завжди важливо дотримуватися правил управління капіталом, щоб зменшити їх вплив.

Майбутні можливості заробітку

Доходи успішних трейдерів практично не мають обмежень. Все залежить від того, наскільки правильно трейдер обирає активи і наскільки успішно йому вдається використовувати їх. При цьому можливо отримати прибуток як при зростанні вартості інструменту, так і при його падінні.

Наприклад, якщо уранці 1 жовтня трейдер купив біткойн за ціною 27 тисяч доларів, а ввечері того ж дня продав монету за 28 тисяч доларів, його прибуток становив би 1 000 доларів всього за 1 день. При цьому для укладення угоди можна було б використати лише 100 доларів з кредитним плечем (або, іншими словами, мультиплікатором) в 1:300.

Як почати виконувати перші кроки.

Тим, хто має намір стати трейдером, в першу чергу необхідно добре підібрати компанію, що надасть доступ до фінансового ринку. Найкращою опцією буде обрати компанію з великим досвідом роботи, широким клієнтським базисом, зручною торговельною платформою та здатністю надавати надійну підтримку клієнтам.

Одна з таких компаній - Forex Club, що діє на ринку вже 25 років і надає клієнтам цілодобову підтримку. Крім того, компанія створила свою власну торгову платформу - Libertex, яку обрали понад 2,9 мільйона трейдерів та інвесторів по всьому світу.

Початок роботи з Libertex - це просто. Тому, щоб отримати можливість входу на фінансовий ринок, потрібно виконати кілька простих кроків:

 • Відкрийте та поповніть свій рахунок у Libertex.
 • Провести аналіз ринку.
 • Визначитися з активом та напрямком угоди - це вирішальний крок.
 • Потім залишається лише натиснути кнопку "купити", щоб мати можливість заробляти на зростанні, або кнопку "продати", якщо трейдер прагне отримати прибуток від падіння котирувань, і потім угоду закрити.

На платформі Libertex можна користуватися, як на комп'ютері через веб-інтерфейс, так і на телефоні з використанням програм для iOS та Android. Це означає, що ви можете отримати доступ до різноманітних фінансових інструментів з будь-якої точки світу. Головне - мати доступ до Інтернету.