Самостійно заробити та допомогти армії: наскільки популярні в Україні військові облігації?

 • 07.04.2024 08:45
 • 3 хвилини читання
Самостійно заробити та допомогти армії: наскільки популярні в Україні військові облігації?

Популярність військової комісії задля призовуських дій

Також важливо знати про інвестиції у сучасному світі: основні переваги та недоліки, які варто знати всім.

Він зазначає, що у січні 2024 року загальний портфель державних облігацій у власності фізичних осіб збільшився майже на 4,7 мільярда гривень. А вже на початку лютого - на 58,38 мільярда гривень. Це майже на 15 мільярдів гривень більше, ніж у власності нерезидентів.

  Якщо оглянути статистику Мінфіну, то видно, що для фінансування державного бюджету вдалося залучити кошти від розміщення ОВДП на ринкових умовах.

  • У 2022 році сума становить 266,9 мільярда гривень.
  • у дві тисячі двадцять третьому році - п'ятьсот п'ятдесят два мільярди шістсот мільйонів гривень.
  • Починаючи з початку 2024 року, було витрачено понад 99 мільярдів гривень.

  Підтримка Збройних Сил та інших силових відомств

  Єдиним проблемою тут є те, що багато людей ще не купують їх, через відсутність довіри та недоліки у фінансовій грамотності.

  Важливо пам'ятати, що покупка ОВДП може бути дуже вигідною. Наприклад, якщо курс долара становить 38 грн, а дохідність ОВДП - 17%, то за рік курс може зрости до 44 грн.

  Це актуально, оскільки при подальшому ретельному аналізі прогнозів курсу МВФ, прогнозів НБУ та Мінфіну, можна зробити висновок, що це відповідатиме реальному курсу до кінця поточного року. - зауважує фінансист.

  Якою є дохідність ОВДП у гривні, доларі та євро?

  • ОВДП в гривнях - це інвестиційний інструмент, який має строк розміщення від 6 місяців до 1,7 року. Ставка викупу коливається від 16% до понад 18%. Мінімальна вартість однієї військової облігації починається від 1 000 гривень.
  • Облігації валютних депозитів у доларах мають терміни розміщення від 8 місяців до одного року, що є менш різноманітним порівняно з гривневими облігаціями. Крім того, ставка за цими облігаціями є нижчою і становить від 4,60% до 4,85%.
  • Депозит у євро можна розмістити на 9 місяців або на один рік. Відсоткова ставка становить від 3,11% до 3,25%.