Спірна справа Гринкевичів: які потенційні закупівлі для Збройних Сил України можна було б здійснити з коштів, витрачених на прикраси Соні Морозюк

  • 17.01.2024 09:19
  • 8 хвилин читання
Спірна справа Гринкевичів: які потенційні закупівлі для Збройних Сил України можна було б здійснити з коштів, витрачених на прикраси Соні Морозюк

Нагадаємо, що Ігоря Гринкевича, підприємця з Львова, було затримано під час спроби передати хабар у розмірі 500 тисяч доларів керівнику Державного бюро розслідування. Також йому висуваються підозри у вчиненні розкрадання в армії та військових на суму понад 1 мільярд доларів.

Зверніть увагу, у експертів розділилися думки щодо прогнозів щодо майбутнього біткоїна в 2024 році.

Які зв'язки має художниця зі скандальним львівським бізнесменом.

На тлі корупційного скандалу звернули увагу й на відому наречену сина підприємця Романа Гринкевича – Соню Морозюк, яка активно розвиває свою творчу кар'єру, а також має цікаву колекцію прикрас, зображення яких можна знайти на її інстаграм-сторінці. Телеканал 24 вирішив підрахувати приблизну вартість цих прикрас художниці та порівняти, що за таку суму можна було б придбати для потреб військових.

За словами Морозюк, вона вже протягом 5 місяців перебуває у стосунках з Романом, і два з них вони заручені. Варто відмітити, що Соня отримала пропозицію руки та серця у жовтні 2023 року, коли перебувала у Венеції, Італія. Це сталося в очевидний період повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Під час цих подій, пара перебувала закордоном як волонтери. Інформацію про це розповіла політична журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва.

Яка вартість прикрас Соні Морозюк?

На обручці українська художниця отримала каблучку від Романа Гринкевича, яка належить відомому британському бренду Graff. Ці прикраси були вибраними такими зірками, як акторка Анджеліна Джолі і Меланія Трамп. Вартість цих каблучок для заручин, згідно з офіційним сайтом, починається від 3 800 000 доларів до 380 000 доларів.

Ще одна прикраса від Graff - хрестик із діамантами. Ціна такого виду прикрас на офіційному сайті ювелірного бренду варіюється від 2,900,000 до 32,000 доларів.

Можна помітити також кольє з цвяшків від всесвітньо відомого бренду Cartier на багатьох світлинах Соні Морозюк. На офіційному сайті компанії ціна такого намиста починається від 13 400 доларів. Та варто зазначити, що наявність діамантів підвищує вартість прикраси.

Ще одна видатна категорія прикрас, яку можна знайти в колекції Соні Морозюк - це годинники. На фото та відео видно такі відомі бренди, як Rolex Daytona, ціна якого може сягати близько 53 тисяч євро. Також можна помітити годинники BVLGARI SERPENTI, ціни на які на сайті бренду варіюються від 5 тисяч євро до 60 тисяч євро, а також годинники Cartier, ціновий діапазон яких на офіційному сайті коливається від 3 тисяч доларів до 300 тисяч доларів.

Про що Морозюк зізнавалася щодо своїх заробітків та придбань

Художниця відкрито повідомила, що вона самостійно заробила свої речі, автомобіль та отримала медійне просування. Зокрема, у своєму першому та єдиному коментарі щодо корупційного скандалу з Ігорем Гринкевичем, вона підкреслила, що лише каблучку та кольє їй подарував наречений Роман.

Тоді як художниця повідомила, що вона придбала автомобіль PORSCHE CAYENNE 2015 року за 33 тисячі доларів, а також комерційне приміщення у Києві площею 122 квадратних метрів, вартістю 4,6 мільйона гривень, за власні кошти. Вона додала, що її дохід за минулий рік становив близько 100 тисяч доларів, або приблизно 3,8 мільйона гривень.

Але варто відзначити, що в одному з інтерв'ю дівчина повідомляла, що її творчу кар'єру фінансово підтримує спонсор, але не розкривала його ім'я, тоді як в інших випадках вона казала зовсім протилежні речі.

Як можна було бі допомогти ЗСУ на гроші, які були витрачені на прикраси Морозюк?

Спочатку слід відмітити, що наразі точна сума прикрас, якими володіє українська художниця, невідома. Тому для обчислень будемо використовувати або мінімальну ціну на ринку, або оцінки інших експертів. Крім того, Соня Морозюк заявила, що Гринкевич подарував їй лише дві прикраси: каблучку та кольє, які коштують приблизно 50 тисяч доларів і 13 400 доларів відповідно.

Загальна вартість цих прикрас, за найскромнішими підрахунками, становить 63 400 доларів або майже 2,5 мільйона гривень. Вони були враховані під час розрахунків.

На основі розрахунків 24 Каналу, було встановлено, що на цю суму можна було б придбати засоби захисту для чоловіків та жінок, які захищають нашу країну.

  • Прилади для нічного бачення

На сьогодні одна з таких пристроїв оцінюється приблизно у 155 тисяч гривень. За кошти, які син Гринкевича витратив лише на дві прикраси для нареченої, можна було б придбати 16 пристроїв нічного бачення.

  • DJI Mavic 3 Pro - це квадрокоптери, які виробляє компанія DJI.

За даними офіційного веб-сайту, вартість DJI Mavic 3 Pro становить приблизно 2,2 тисячі доларів. В перерахунку на гривні це складає трохи більше 84 тисяч. Таким чином, за ціну 2,5 мільйона гривень можна придбати трохи більше ніж 29 квадрокоптерів.

  • Індивідуальні медичні набори для військових

Аптечка, зібрана відповідно до останніх стандартів НАТО, вартує в середньому 2 500 – 2 600 гривень. Таким чином, на суму в 2,5 мільйона гривень, українські захисники та захисниці можуть отримати близько 1000 таких аптечок.

  • Кулемети калібру 7,62 міліметра.

Ціна коливається навколо 4,5 тисяч євро або 180 тисяч гривень. Якщо конвертувати 2,5 мільйона гривень, які були інвестовані у зазначені прикраси, то Збройні Сили України могли б отримати 13 кулеметів.

  • Автомобілі Mitsubishi L200 (четверте покоління)

На інтернет-платформах з автомобільною торгівлею вартість Mitsubishi L200 (IV покоління) змінюється від 12 до 13 тисяч доларів. За суму у 2,5 мільйона гривень було б можливо придбати, як мінімум, 5 автомобілів для Збройних Сил України.

Скандал, пов'язаний з корупцією, охопив родину Гринкевичів. Цю інформацію наглядова станція 24 Канал подала у формі інфографіки.

Також відзначимо, що під час повного конфлікту з Росією України будь-яке корупційне виявлення – це важлива та складна проблема, яка заслуговує максимальної уваги українського суспільства.

Тому що від цього дійсно залежить життя існування України як держави, а також утвердження української політичної нації. Особливо беручи до уваги, що українці щодня збирають кошти для Збройних Сил України та прикладають значні зусилля для боротьби з корупцією.