Страхові компанії збільшили страхову премію на ризик для танкерів, які транспортують російську нафту, – повідомляє Reuters.

  • 17.01.2024 09:32
  • 2 хвилини читання
Страхові компанії збільшили страхову премію на ризик для танкерів, які транспортують російську нафту, – повідомляє Reuters.

Взагалі, ситуацію серйозно позначив ухід Росії із Чорноморської зернової угоди, в результаті чого Україна втратила можливість експортувати різні зернові культури.

Примітка експертів з приводу рецесії в США розчленована: якої це має наслідки для інвесторів.

Страхові компанії підвищують вартість страхової премії через зростання ризику.

Нагадаємо, що недавно Росія повідомляла про напади на свої порти у регіоні Чорного моря. Трейдери заявили, що це жодним чином не мало впливу на процес завантаження нафти на танкери. Проте вони підкреслили, що ризики збільшуються.

Тому, страхові компанії прийняли рішення про підвищення страхової премії для ризику роботи в зоні воєнного конфлікту. Таким чином, ставка збільшиться з 1% вартості вантажу до 1,20 - 1,25%. Це означає, що розмір цієї премії тепер оцінюється приблизно в 1 мільйон доларів. Це має вплинути на вартість морського транспортування російської нафти. Загальні цифри такі:

  • На приклад, вартість перельоту танкера Suezmax, який має здатність перевозити від 120 до 200 тисяч тонн нафти, збільшиться приблизно на 200 тисяч доларів.
  • Це станеться, якщо танкер з російською сировиною буде прямувати до Індії. Варто згадати, що саме ця країна активно співпрацює з Росією на нафтовому ринку.

Інформація для розуміння ситуації з нафтою:

  • Нагадаємо, що навіть компанії з країн, які підтримують цінову стелю для російської нафти, продовжують використовувати танкери для її доставки. Крім того, слід зазначити, що навіть коли ціна на нафту марки Urals перевищує 60 доларів за барель, це майже не впливає на ситуацію.
  • З іншого боку, Китай збільшив імпорт нафти з Ірану, яка підлягає санкціям, до найвищого рівня в серпні 2023 року. Ці дані свідчать про це. Одна з основних причин такого зростання - зроблені знижки. У цьому контексті Іран навіть обходить Росію у виграші Китаю.