Ветеран Волл-стріту передбачає руйнування долара США та вказує на основних конкурентів цієї валюти.

  • 07.02.2024 13:33
  • 3 хвилини читання
Ветеран Волл-стріту передбачає руйнування долара США та вказує на основних конкурентів цієї валюти.

Дік Бове повідомив, що епоха домінування долара наближається до завершення. Цікаво, що саме він відзначився серед інвесторів, які одними з перших помітили проблеми в американському секторі нерухомості. Зокрема, ще в 2005 році Бове попереджав про "порохову бочку", яка в результаті призвела до краху кількох банків і світової кризи. У поточній ситуації стратег назвав основними конкурентами американської валюти китайський юань та криптовалюти.

Звернімо увагу: Від кави до кока-коли: як заробити капітал на улюблених напоях.

Ветеран Волл-стріт передбачає спадок вартості американського долара.

Фінансовий стратег, який закінчив свою кар'єру цього року, вважає, що Китай стане світовою економічною лідеркою, випереджаючи США. Він звинувачує американські компанії у відсутності аутсорсингу. Твердиться, що цей тренд дав можливість іншим країнам отримати більший контроль над міжнародним виробництвом, світовою економікою та глобальними фінансовими потоками.

Також він зазначив, що використання криптовалют, таких як біткойн, може відіграти важливу роль у заповненні прогалини, спричиненої зменшенням впливу долара США. На момент написання цієї статті, біткойн торгується на рівні 43 тисяч доларів за одиницю. Згідно з даними CoinMarketCap, ринкова капіталізація цієї цифрової валюти становить 844,6 мільярда доларів.

Після введення США санкцій проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну, яке почалося 24 лютого 2022 року, тренд на дедоларизацію зміцнюється. Країни від Бразилії та Аргентини до Індії й Бангладешу активно аналізують можливість використання альтернативних валют та активів для здійснення міжнародних торгівельних операцій та платежів. Серед варіантів, які вони розглядають, - китайський юань та біткойн.

Бове також помітив, що аналітики, які не передбачають зниження вартості долара, це всього лише «затверділі вірники», які не хочуть «відкусити руку», що їх годує. Йдеться про традиційну фінансову систему. Нагадаємо, що легендарний інвестор та мільярдер Воррен Баффет впевнений, що наступні десятиліття не загрожує статусу долара у світі.