Відомий Воррен Баффет офіційно представив свого спадкоємця в компанії Berkshire Hathaway

  • 07.05.2024 12:15
  • 3 хвилини читання
Відомий Воррен Баффет офіційно представив свого спадкоємця в компанії Berkshire Hathaway

Воррен Баффет вибирав між Грегом Абелем, заступником голови ради директорів з нестрахових операцій, та Аджіт Джейном, керівником страхового бізнесу Berkshire Hathaway.

Баффет висловив заяву щодо свого майбутнього спадкоємця.

У серпні Воррен Баффету виповниться 94 роки, і він планує передати управління інвестиційною компанією Berkshire Hathaway 61-річному Грегу Абелю. Раніше славетний інвестор зазначав, що одним із важливих критеріїв вибору є вік, адже Абель на 10 років молодший за Джейна.

За Баффетом, Грега Абеля буде мати останнє слово щодо інвестиційних рішень Berkshire Hathaway після того, як він піде з керівництва компанією.

Кар'єра Грега Абеля в Berkshire Hathaway:

  • У 1999 році він розпочав працювати в інвестиційній компанії.
  • У 2008 році Абель призначений на посаду генерального директора однієї з найбільших компаній у портфелі MidAmerican Energy, яка за шість років змінила назву на Berkshire Hathaway Energy.
  • Абель керував найбільшими угодами з придбання енергетичних компаній, завдяки яким Berkshire Hathaway Energy стала одним з найшвидше зростаючих та прибуткових підрозділів конгломерату Воррена Баффета.

Слід відзначити, що Грег Абель став відомим саме як спадкоємець Баффетта ще в 2021 році. Відповідну заяву ненавмисно зробив на зборах акціонерів партнер Баффетта Чарлі Мангер, який помер у 2023 році.

Що відомо про поточну ситуацію у Berkshire Hathaway?

У першому кварталі 2024 року операційний прибуток зрос на 39% за даними CNBC. Чистий прибуток компанії за січень-березень склав 12,7 мільярда доларів, що становить 8,825 тисяч доларів на акцію класу "А".

На сьогоднішній день компанія має вільні кошти на суму 189 мільярдів доларів, тоді як загальні активи, що перебувають в її володінні, оцінюються у 362 мільярди доларів за поточними біржовими цінами.

На момент написання цього матеріалу, особистий капітал Воррена Баффета за даними Forbes оцінюється у 133 мільярди доларів. За інформацією від Yahoo!Finance, акції Berkshire Hathaway класу "А" тепер коштують 608 794 доларів. Цінні папери компанії класу "В" торгуються на рівні 404,92 долара.