Віртуальна ставка на майбутнє: як досягти повністю нового рівня фінансової незалежності.

  • 17.01.2024 09:31
  • 15 хвилин читання
Віртуальна ставка на майбутнє: як досягти повністю нового рівня фінансової незалежності.

Новий джерело прибутку повинно бути інноваційним і приносити кошти, але при цьому має бути пасивним і, головне, зацікавити вас особисто. Отже, зібравши всі ці фактори разом, можна зробити висновок, що найкращим варіантом для додаткового або основного заробітку на сьогодні є розумні інвестиції.

Зверніть увагу, золото може мати можливість "повернутися": на які чинники варто зосередитися вже сьогодні.

24 Канал провів інтерв'ю з Оленою Стаховою, яка є учасницею проекту Ladies Invest Club в Україні та авторкою курсу "Інвестиції й трейдинг від А до Я". Вона розповіла про значення інвестицій та трейдингу для кожної особи.

Сучасний світ відкриває безліч нових можливостей для кожної людини.

Наше суспільство вже давно звикло до уявлення, що у бізнесі головними персонами є чоловіки. Однак, успіх сьогодні вже не визначається статтею. Тому дуже важливо і показово мати жінок, які можуть ділитися своїм досвідом та знаннями про інвестиції та трейдинг. Це вже стало нормою. Розкажіть, будь ласка, про ваш початок у цій сфері та як ви досягли такого високого рівня успішності.

Для того, щоб розпочати будь-яку справу, важливо розуміти її переваги і міцно ставити перед собою цілі. Завжди було зрозуміло, що інвестиції та трейдинг - це про перспективу. Ще 17 років тому, коли я тільки починала ознайомлюватися з цією галуззю, не у всіх був доступ до Інтернету вдома. Але я завжди розуміла, що майбутнє за цією галуззю.

Щоб розуміти, у чому полягає перевага і що буде розвиватися, треба придивитися до країн, які вже досягли успіху. У США, наприклад, інвестування цвіло вже 70 років тому, тоді як для нас це щойно набуває актуальності. Якщо порівнювати жінок і чоловіків, то так, жінки також досягають успіху в цій сфері, але через те, що це складна галузь, яку треба вивчати, вони до нього підходять дуже обережно.

Мені допомогла моя віра у те, що я буду отримувати хороші доходи, оскільки я ніколи не бажала ходити на роботу з 9 до 18 години, щоб отримувати лише заробітну плату. Я завжди прагнула знайти можливість, де мій дохід буде залежати від моїх знань.

Особисто знайома з людьми, які ставляться до інвестицій та трейдингу в Україні з певними відділеннями та ваганнями. Вони довірують лише старим відомим методам заробітку. Але не можна ігнорувати успішні історії про значний приріст капіталу у тих, хто працює та отримує значні досягнення в цій галузі. Які ж причини таких негативних думок про інвестиції та трейдинг, і як розвіяти стереотипи щодо цього?

Нас завжди лякає те, що нам незрозуміло, а інвестиції та трейдинг - це саме те. Також існує багато аферистських схем, які використовують незрозумілість людей.

Щоб розширити свою сферу діяльності в житті, необхідно спочатку вивчити її самостійно, а не безпосередньо полагоджуватися на обіцянки якогось посередника про вигідність. Як кажуть, обіцянки про надприбутки часто приховують пастку. Тому важливо обдумати свої переконання: чи дійсно це потрібно вам і скільки часу ви готові віддати на вивчення, а також проаналізувати можливі ризики і очікувані результати. Та нехай результат виявиться дуже вдалим.

Ми переживаємо дуже складний період. На нашому шляху з'явилася пандемія коронавірусу, а також розпочалася війна. Через ці непрості життєві обставини ми тільки зараз осознаємо, що роботу можна виконувати дистанційно і що необхідно не залежати виключно від одного джерела доходу.

Нові перспективи для кожної особи / Зображення від Shutterstock

Якщо ми втрачаємо роботу, бажано мати пасивний прибуток. Хоча й невеликий, але краще, щоб він був наявний. Саме тому сьогодні дуже багато людей починають проявляти більше зацікавленості в інвестиціях та трейдингу. Зокрема, з точки зору правильного підходу до цього питання: розуміти, що далі робити, а потім робити перші кроки.

До речі, одним із найпростіших питань для роботи у галузі інвестицій є утвердження про те, що цим можуть займатися лише досвідчені професіонали, що працюють в цій сфері вже багато років. Як пояснити, що такі твердження є неправдою?

Навчатися це обов'язково, це безсумнівна правда. Проте, навчатися в університеті протягом 5 років - не обов'язково. Досить пройти навчальний курс, який зазвичай триває не більше місяця або двох. Це дозволить зрозуміти основні поняття та орієнтуватися в цих сферах, оскільки інвестиції на фінансових ринках мають різноманітність.

Найпростіший спосіб інвестування - це скопіювати портфель легендарного інвестора Воррена Баффетта, до якого можна знайти відкритий доступ. Ви побачите, в які акції вкладає Баффетт, тож можна безпечно скористатися досвідом успішних інвесторів.

Від найпростіших до найскладніших: що варто знати про інвестиції та трейдинг.

Ми усвідомлюємо, що кожну сферу потрібно освоювати, вивчати та досліджувати, навіть якщо це найлегша галузь. Що треба зробити, щоб розпочати свій шлях у сфері трейдингу та інвестицій?

Спочатку вам треба прийняти рішення, чи ви хочете розібратися в цьому питанні. І вірте, у цей момент відкривається перед вами світ нових можливостей. Як тільки ви почнете ставити навіть такі прості питання в Google, як "Що таке інвестиції?" і "Як на цьому заробляти?", ви знайдете безліч інформації та відповідей.

З іншого боку, хоча дійсно можна знайти всі закони України в "гуглі", але все ж таки люди звертаються до юристів, які допомагають вирішувати потрібні юридичні питання.

Для того, щоб краще зрозуміти інвестиції та трейдинг, бажано пройти збалансований курс навчання, який починається з простих концепцій і переходить до складніших. Проте, якщо ви дійсно зацікавлені і маєте мету вивчати цю сферу, то всі відповіді на ваші питання можна знайти безкоштовно в Інтернеті.

Нові перспективи для кожного / Зображення має власник

Розкажіть більше про такі заняття, які можуть сприяти розвитку впевненості в своїх можливостях, забезпечити більше практичних навичок, ніж теоретичних, і допомогти звичайним людям заробляти. Які курси можуть допомогти в цьому процесі?

Я займаюся інвестиціями уже понад 17 років, працюючи на реальних рахунках протягом більш як 15 років. Усі свої вміння та досвід я вкладаю в навчальний курс "Інвестиції і трейдинг: від А до Я". У цьому курсі ми освоюємо усе - від найпростіших до найскладніших аспектів.

Цим поняттям є інвестиції та трейдинг, тому що у людини може виникнути запитання: "Ким я є: трейдер чи інвестор?". Щоб дати відповідь на це запитання, потрібно знати всі можливості, які пропонують фінансові ринки. Тому ми досліджуємо як швидку торгівлю, яка викликає великий ризик, так і як складати інвестиційні портфелі.

Курс "Інвестиції й трейдинг від А до Я" також включає інформацію про економічну модель Гаррі Марковица, за яку він отримав Нобелівську премію з економіки, а також про те, як вибирати акції для портфеля. Крім того, цей курс охоплює різноманітні напрями, такі як криптовалютний ринок, фондові ринки, валютний ринок та сировинні ринки.

Чи необхідно вкладати великі грошові кошти відразу, якщо на початку шляху у людини недостатньо коштів для цього? Якщо ні, то як найкраще зробити?

Кожна особа вирішує самостійно, яку суму вона призначає для інвестицій. Рекомендується, щоб сума вашого накопичення була розподілена на три частини:

  • Перший тип коштів - це гроші, які завжди повинні бути під рукою. Це означає, що в будь-якій ситуації їх можна використати.
  • Друга складова - кошти, які особа готова вкласти в інвестиції.
  • Третя складова - це кошти, які можна вкласти в будь-які інші фінансові інструменти.

Необхідно утилізувати всі кошти на фінансових ринках, це невірно. Кошти повинні бути спрямовані у різні напрямки. Отже, яка сума потрібна для інвестування на фінансових ринках?

  • Спочатку, необхідно дуже серйозно поставитися до цих коштів. Неправильним підходом є інвестування у проекти, на які мені не більше нічого втратити. Якщо вам байдуже до цих коштів, ймовірність втратити їх буде надзвичайно висока, оскільки ви не приймаєте це серйозно.
  • Сума повинна бути зручною при оцінці товарів та послуг. Якщо людина звикла витрачати більше 1000 доларів на місяць, а інвестиції приносять лише 20 доларів на місяць, то ймовірно, що вона не займатиметься цим. Тому початковий депозит повинен бути прийнятним саме для вас.

Ризики, можливості та обчислення

Ще одним питанням, яке виникає, коли говорять про інвестиції, є ризики та можливі втрати. Проте, є багато думок і спекуляцій щодо цього. Тому, на які питання, пов'язані з ризиками, варто звернути увагу, а на які - ні?

Існує безліч варіантів, як збалансувати ризики та прибутки. Наприклад, можна заробити 200 доларів, ризикнувши всього 20, але потрібно розуміти, що такий відсоток прибутку є надзвичайно великим. Це може свідчити про неправильне управління капіталом і супроводжується значним ризиком.

Якщо заробіток на місяць становить 200 доларів при сумі у 2000 доларів, то варто врахувати, що в цьому випадку ризики значно зменшуються. Зокрема, на цьому курсі навчаються перш за все балансувати між прибутками та ризиками.

Ця діяльність також має сильну залежність від психологічного ставлення до грошей. Якщо людина має нормальне ставлення до грошей, не готова ризикувати, як в казино, і витратити всю суму, то ви обов'язково досягнете успіху.

Люди постійно мають бажання отримувати результати швидко і великими обсягами. Тому питання про те, за скільки часу можна отримати бажаний результат у сфері інвестицій, часто цікавить їх.

Я щойно говорила про небезпеки, а тут вони знову нарікають. За місяць ви можете отримати 100% прибутку, але це пов'язано з 100% ризиком. Якщо мова йде про складання портфелів та його поступове зростання, то цей інструмент може приносити прибуток до 30% на рік, може бути навіть 50% на рік. При цьому ризики будуть помірними. Якщо ви хочете мінімізувати ризики та одночасно отримувати 10% на рік, що більше, ніж від депозиту в банку, тоді портфель буде менш ризикованим.

Чи правда, що можна вийти на пенсію вже у віці 35-40 років, інвестуючи та займаючись онлайн-трейдингом?

Дуже багато зараз говорять: подбайте про пенсію, давайте зберігати гроші і т.д. Але варто зрозуміти кілька важливих моментів. Коли ви інвестуєте відповідно до свого портфеля, це не так, як здаєте квартиру і щомісячно отримуєте орендну плату.

Вкладаючи кошти в портфель, ви запускаєте його роботу. Однак, це не означає, що вам вдасться отримати стабільний дохід кожного місяця. За поточний місяць прибуток може скласти 3%, а в наступному – зазнати збитків у розмірі 5%. За місяць після цього ви можете отримати приріст в розмірі 20%. Тому розраховувати на постійний процент заробітку від місяця до місяця не є можливим.

Нові перспективи для всіх, хто зацікавлений у вкладеннях та торгівлі / Зображення Shutterstock

Тут краще підходить така формула: ваші кошти будуть зростати щорічно на певний депозит. І робити щорічні підрахунки стосовно того, скільки приносять вкладені гроші. Якщо починати інвестувати у цінні папери та утримувати позиції протягом десятиліть, то акція, яка коштує сьогодні 200 доларів, я вам даю 100% гарантію, що 10 років тому коштувала набагато менше. Ось так тут все функціонує.