За лише два тижні вартість компанії Tesla знизилася майже на 100 мільярдів доларів: скільки втратив Ілон Маск.

  • 17.01.2024 09:16
  • 2 хвилини читання
За лише два тижні вартість компанії Tesla знизилася майже на 100 мільярдів доларів: скільки втратив Ілон Маск.

Це вже вважають найнегативнішим початком року для компанії Tesla з часу її виходу на біржу у 2010 році. Збитки виробника електрокарів за перші два тижні 2024 року становлять майже 100 мільярдів доларів.

Зверніть увагу на можливості фондового ринку: що важливо знати

З початку 2024 року компанія Ілона Маска стала меншою на майже 100 мільярдів.

Одна з основних причин, що спричинила зниження цін на акції Tesla, – намір компанії Hertz Global Holdings відмовитися від використання електромобілів. Hertz Global Holdings є одним з лідерів в оренді автомобілів на ринку США. Крім цього, на позиції Tesla на ринку вплинуло зниження цін на їхню продукцію в Китаї та збільшення витрат на оплату праці.

Аналітик з компанії Cowen, Джефрі Осборн, зазначив, що наразі інвестори серйозно хвилюються через зупинення росту компаній на ринку електромобілів. Зокрема, він зазначив, що зниження цін на автомобілі Tesla в Китаї тільки посилює ці обурення. Він вважає, що це може бути своєрідною "гонитвою до дна" для електромобільної галузі, з урахуванням жорсткої конкуренції на цьому ринку.

Як змінився капітал і актуальні показники Tesla на біржі під впливом Маска

На даний момент акції компанії Tesla торгуються за ціною 218,89 долара за штуку. За даними Yahoo! Finance, ринкова капіталізація компанії Ілона Маска становить 695,8 мільярда доларів.

Капітал американського підприємця зменшився на 23 мільярди доларів, але він надалі залишається найбагатшою особою на планеті. За даними Bloomberg, його майно варто оцінюється у 206 мільярдів доларів.