Зручно і зрозуміло: що означають централізовані криптобіржі і чому вони необхідні.

 • 17.01.2024 09:45
 • 11 хвилин читання
Зручно і зрозуміло: що означають централізовані криптобіржі і чому вони необхідні.

Загалом, криптовалютні біржі поділяються на два основних типи: централізовані і децентралізовані. Основна різниця між ними полягає у принципі функціонування. Децентралізовані криптовалютні біржі працюють як p2p-мережа. По суті, це платформа для розміщення заявок на купівлю та продаж криптовалют на блокчейні безпосередньо. У той час як централізовані криптовалютні біржі базуються на проведенні всіх операцій через свою внутрішню систему.

Також докликається увага до інструменту на крипторинку - Біржового стакана, його функціональності та значення.

Дізнайтеся більше про принципи роботи централізованих криптобірж та корисну інформацію про них у наступному матеріалі.

Централізована криптобіржа - це платформа, де можна купувати і продавати різні криптовалюти. На такій біржі всі торгові операції здійснюються через один центральний орган, який контролює та обробляє всі транзакції. Користувачі можуть виконувати торгівлю в режимі реального часу і отримувати доступ до широкого спектру ринків. Основна перевага централізованих криптобірж - це забезпечення високої ліквідності та безпечності операцій для своїх учасників.

Принцип централізації полягає в тому, що особа передає свої активи на криптобіржу для їх зберігання. Основною метою цього типу біржі є спрощення процесу здійснення операцій між клієнтами завдяки зручному та безпечному внутрішньому інтерфейсу, а також потужному торговельному ядрі, яке забезпечує виконання великої кількості транзакцій в секунду. Крім того, такі централізовані біржі надають можливість використовувати фіатні валюти для проведення операцій з криптовалютами. Також вони часто пропонують широкий спектр послуг та екосистемних продуктів.

Фіатна валюта - це певний тип грошей, які є офіційними валютами в країні і контролюються державою через центральний банк. Українською зазw відомі такі фіатні валюти, як гривня, долар США та євро.

Також важливо враховувати, що у випадку виникнення проблем, централізована криптобіржа зможе допомогти їх вирішити, тоді як у випадку з децентралізованими додатками будь-який втрату доступу може призвести до втрати коштів. Наприклад, можна згадати про те, коли необхідно відновити пароль або отримати доступ до гаманця, або коли кошти були помилково переказані на неправильну адресу.

Поєднання цих чинників сприяло тому, що централізовані біржі стали одними з найбільш популярних інструментів серед трейдерів. Ці біржі забезпечують увагу до кожного важливого аспекту торгівлі цифровими активами.

 • Безпека - це стан відсутності ризику або неналежності, який забезпечує захист і безпеку осіб, предметів, інформації тощо від потенційних загроз, небезпек та негативних впливів.
 • Захист прав споживачів - це забезпечення і захист інтересів людей, які придбують товари або послуги.
 • Можливість користуватися різноманітними цифровими засобами.

До основних переваг централізованих криптобірж можна віднести: широкий спектр послуг для користувачів, високу ліквідність (яка зазвичай перевищує обсяги торгів на децентралізованих біржах), зручний та універсальний інтерфейс, просту перевірку токенів, що знижує ризик для користувачів, оскільки професійні команди відповідають за цей процес. Крім того, оскільки торгові операції на централізованих біржах відбуваються поза блокчейн, вони не потребують додаткових мережевих комісій. Це робить торгівлю на таких біржах набагато вигіднішою.

Централізовані криптобіржі також пропонують різні можливості для своїх користувачів. Наприклад, вони дозволяють здійснювати маржинальну або фьючерсну торгівлю з використанням кредитного плеча. Ці інструменти дозволяють збільшити потенційний рівень прибутковості шляхом використання позикових коштів. Наприклад, за допомогою кредитного плеча в 10 разів можна збільшити потенційний прибуток. При цьому, його можна отримати як при зростанні, так і при падінні цін на ринку. Однак варто пам'ятати, що зі збільшенням кредитного плеча зростають й ризики.

Безпечна підстава криптобіржі.

Жодна особа і ніколи не може забезпечити стовідсоткові гарантії безпеки. На жаль, відомі випадки зламів та крадіжок коштів стали досить поширеними. Це також стосується сектору криптовалют. Тому централізовані криптобіржі завжди виділяють безпеку на перше місце.

Для досягнення цієї мети були розроблені комплексні заходи, які спрямовані на максимальний захист активів клієнтів. Серед цих елементів:

 • Підтвердження користувача - біржа збирає інформацію про потенційного клієнта і підтверджує його особу. Цей процес також відомий як KYC. З свого боку, користувач отримує доступ до функцій платформи. Дізнайтеся більше про особливості процедури KYC на одній з передових криптобірж Європи - WhiteBIT - читайте тут.
 • Клієнтська керована перевірка (Customer Due Diligence (DD)) - це інший етап перевірки, який проводиться для певних клієнтів. Основна мета - встановити, чи брала ця особа участь у фінансових маніпуляціях.
 • Моніторинг та оцінка ризиків - це спосіб, яким біржа відстежує ненормальні операції клієнта або виявляє підозрілу активність. Якщо були виявлені ознаки таких операцій, платформа тимчасово призупиняє обліковий запис. Крім того, криптобіржа складає особливий звіт про виявлені підозрілі транзакції, який подається на розгляд регулятору.

Ці дії також необхідні для протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму. Надійні біржі зберігають свою репутацію та забезпечують безпеку клієнтів, тому завжди дотримуються закону і мають інформацію про походження коштів. Таким чином, вони запобігають появі "забруднених" активів на своїй платформі.

Ще одна важлива складова роботи централізованих криптобірж - це команда професіоналів, яка відповідає за безпеку. Проте це ще не все! Біржі часто використовують передові методи і додаткові інструменти для захисту коштів та інтересів своїх клієнтів. Цей комплекс включає наступні складові:

 • Двофакторна аутентифікація - це код, який користувач повинен вводити разом з паролем під час кожної сесії. Це необхідно для того, щоб мати контроль над доступом до облікового запису. Подібну опцію також мають соціальні мережі.
 • Антифішінг - цей інструмент використовується, щоб користувачі могли перевірити автентичність електронних листів від криптобіржі. Тому з цією функцією під час зміни даних облікового запису у листах буде вказано спеціальний код. Це свідчить про те, що лист надійшов від справжньої криптобіржі, а не від шахраїв. Криптобіржа WhiteBIT врахувала таку опцію для своїх користувачів.
 • Фаєрвол вебзастосунків (WAF) - це захисний екран, який аналізує трафік і забезпечує захист від атак на мережу.
 • Також важливо пам'ятати про постійну класику: збереження активів на холодних криптогаманцях та страхування активів, автоматичне виходження з акаунту та інші схожі можливості.

На що слід звернути увагу при виборі криптовалютної біржі?

На даному етапі важливо визначитися з основними запитами і вимогами щодо криптобіржі. Зокрема, слід звернути увагу на такі аспекти:

 • Які криптовалюти вас цікавлять - це допоможе знайти біржу, яка може запропонувати бажані цифрові монети.
 • Чи вам необхідне кредитне плече - на даному етапі рекомендується отримати детальну інформацію про маржинальну торгівлю, розібратися в її принципах роботи та ураховувати можливі ризики.
 • Чи є важливою для вас можливість використовувати традиційні гроші для купівлі та продажу криптовалют? Якщо так, то варто не лише звернутися до централізованої біржі, але й переконатися, які валюти вона підтримує. Зокрема, ви маєте з’ясувати, чи є серед них грошові одиниці, які вас цікавлять.
 • Плануєте отримувати пасивний дохід за допомогою криптовалют? Спершу потрібно визначитися, чи пропонує біржа інструменти та можливості для отримання такого виду заробітку. Крім того, рекомендується ознайомитися з правилами та умовами для цієї діяльності.

На щастя, всі ці пункти і навіть більше можна легко реалізувати на криптобіржі WhiteBIT. Ця біржа не тільки швидко розвивається в Європі, але також має український початок. Компанія надає доступ до понад 270 активів, більше ніж 350 торгових пар, включаючи пари, що містять 10 національних валют.

До переваг цієї компанії відноситься відмінна професійна репутація, спрямованість на потреби клієнтів, зручний інтерфейс та акцент на безпеку. Більш того, WhiteBIT ідеально підходить як для досвідчених трейдерів, так і для початківців. Наша команда професіоналів завжди готова допомогти у вирішенні будь-якого питання з урахуванням потреб клієнта.